25 — 27 ВЕРЕСНЯ В ОДЕСІ ПРОЙДЕ 20-Й МІЖНАРОДНИЙ ДЖАЗОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ ODESSA JAZZFEST.
Ювілейне свято імпровізаційної музики відрізнятиметься від фестивалів попередніх років форматом проведення. Весь триденний музичний марафон цього разу відбудеться під відкритим небом — на сцені Літнього театру в Міськсаду.
Відмова від звичного для шанувальників імпровізації зального формату концертів у філармонії пояснюється епідеміологічною ситуацією у світі. Головний пріоритет організаторів в умовах пандемії COVID-19 — безпека всіх людей, так чи інак-ше причетних до фестивалю. Концерти опен-ейр з максимальним дотриманням протиепідеміологі-чних вимог (соціальна дистанція і масковий режим) дозволять убезпечити від зайвого ризику здоров’я як виконавців, так і слухачів.
Центральним інструментом 20-го Odessa JazzFest стане рояль — кожного дня імениті джазові піаністи представлятимуть авторські програми, створені спеціально для фестивалю. Все різноманіття фортепіанного джазу в різних стилі-стиках, жанрах і формах складе основну музичну тканину ювілейного фесту.
Окремою подією Odessa JazzFest-2020, що передує його відкриттю, стане виставка фотографа Сергія Гевелюка «Весь цей джаз». Музичний настрій заходу створить джазовий піаніст Вадим Бессараб. Виставка відкриється 22 вересня о 15.00 в Арт-галереї Літнього театру.
В освітній програмі Odessa JazzFest — два майстер-класи від відомих піаністів-учасників фестивалю: 25 вересня — Вадима Неселовського і 26 вересня — Лорана Ніку. Пройдуть вони у музичній школі №1 ім. Е.Г. Гілельса (пров. Маяковського, 4/1). Початок о 14.00.
25 вересня
Перший день фестивалю відкриє Одеський молодіжний джаз-оркестр ім. Миколи Голощапова. На превеликий жаль, з назви цієї «збірної Одеси з джазу» в 2020-у зникли слова «під керуванням»: засновник і беззмінний лідер оркестру Микола Якович Голощапов пішов із життя в кінці літа. Естафету талановитого музиканта й педагога продовжать його учні та колеги — саксофоніст Олег Суботін і піаніст Олексій Пєтухов. На концерті вони по черзі займатимуть місце біля диригентського пульта.
Програму першого дня Odessa JazzFest-2020 продовжать сольні виступи чудових піаністів — Артура Дуткевича (Польща) і Вадима Неселовського (Німеччина).
Польський маестро Артур Дуткевич, відомий джазовими переосмисленнями неджазової музики, представить програму ImproMazurki. Ідея проєкту — джазові імпровізації на теми мазурки як знакового елемента польської музичної культури.
Неодноразовий учасник фестивалю, одесит за народженням і джазовий громадянин світу, піаніст Вадим Неселовський представить на Odessa JazzFest-2020 свій новий альбом — сюїту для фортепіано соло під назвою Odessa. На публіку чекає музична прогулянка вулицями рідного для музиканта міста. Натхненний класичними «Картинками з виставки» Модеста Мусоргського, неординарний композитор Вадим Неселовський створив серію урбаністичних музичних замальовок, присвячених улюбленій Одесі.
Далі у програмі — танцювальний блок за участю віцечемпіона світу зі степу Крістіана Скидановича та дворазової чемпіонки України Оксани Чернюк.
На завершення дня-відкриття на сцені Літнього театру — ансамбль Aeroplan Одеського коледжу мистецтв ім. К.Ф. Данькевича під керівництвом одеської піаністки Альбіни Теплицької. Це ще одні давні знайомці Odessa JazzFest. Вони, лауреати премії ім. Юрія Кузнецова, вже встигли заявити про себе під час минулорічного спільного концерту з дворазовою чемпіонкою світу зі степу Анастасією Павлишиною. У 2020-у танцівниця приєдналася до джаз-ф’южн проєкту як постійна учасниця ансамблю. В оновленому складі колектив підготував мультижанровий музично-хореографічний перформанс.
26 вересня
Другий день ювілейного фестивалю буде також інтернаціональним.
Молодий швейцарський піаніст Лоран Ніку представить свій дебютний сольний альбом Outlines (2020), випущений на німецькому джазовому лейблі QFTF. Основна тема альбому — музичні обриси джазової столиці світу Нью-Йорка. Музичний путівник вулицями Брукліна й Манхеттена, на сторінках якого зібрані імпровізаційні враження від зустрічей з друзями і незнайомцями, був тепло прийнятий критиками. Стилістично музика Ніку — це синтез традиційного джазу, східних мотивів, грува, імпресіонізму та вільної імпровізації. Квартет піаніста Керема Герсева — колектив, у складі якого кращі представники джазової Туреччини. Лідер проєкту — досвідчений музикант, який представив свій дебютний альбом Handsand Lips у 1994 році. Відтоді джазмен записав ще 17 дисків з авторською музикою, в тому числі й оркестровою, а також із джазовими стандартами. Серед сценічних партнерів Керема Герсева — чимало відомих кожному шанувальникові джазу імен: Маркус Стрікланд, Аллан Харріс, Алан Бродбент, Ерні Воттс та інші.
Цього ж дня на сцену вийдуть Роксана Смирнова (рояль) і Міша Калінін (гітара) — дует талановитих музикантів, які родом з Одеси, а зараз живуть у Шанхаї. Учасники дуету, які отримали академічну та джазову освіту, виконують музику, що не вписується у вузькі жанрові визначення. Максимально використовуючи можливості своїх інструментів, Роксана та Міша створюють фантастичний музичний світ, повний контрастів, пройнятий імпресіонізмом, насичений імпровізаційними взаємодіями і звуками, що зникають у тиші.
Завершить програму другого фестивального дня Julinoza.Music. Це не просто музичний проєкт, а втілений у звуках уявний всесвіт композитора, мультиінструменталістки, вокалі-стки, авторки текстів і продюсерки Юлії Запорожець. Альтернативна поп-музика з вкрапленнями інших жанрів, серед яких одне з найважливіших місць посідає джаз, плюс неймовірна енергетика артистки — формула кожного її виступу.
27 вересня
О 14.00 у Літньому театрі Міськсаду відбудеться концерт «Діти грають джаз», учасниками якого стануть юні музиканти Одеси.
У програмі завершального фестивального дня — українські виконавці.
Тріо одеського піаніста Дмитра Агнянникова — молоді експериментатори, в музиці яких змішалися джаз, ф’южн, латино-американські ритми і мелодизм джазових балад.
Продовжить програму група Justplay піаністки Катерини Михайлуци — колектив молодих амбітних музикантів, що експериментують у стилях contemporary jazz, funk, swing, fusion, pop. Його учасники — лауреати безлічі музичних конкурсів.
Фортепіанне тріо Одеського піаніста, композитора і педагога Вадима Бессараба, з яким виступлять контрабасист Максим Кондратьєв і барабанщик Андрій Гончаров, демонструє найвищий рівень володіння джазовою традицією, яку доповнюють академічна виразність, етнічні настрої і властива сучасній європейській джазовій мові споглядальність.
Потім виступить один з кращих джазових піаністів України — композитор і педагог Олексій Пєтухов. Яскравий імпровізатор і постійний учасник Odessa Jazzfest, він завжди знаходить, чим здивувати досвідчену фестивальну публіку. Сет у рамках ювілейного фестивалю не буде винятком. До тріо на сцені Літнього театру приєднається трубач Андрій Калашников.
Завершить фестиваль одеський акордеоніст і композитор Тарас Лука з новим проєктом «Part of the Journey». Разом з ним гратиме відомий одеський піаніст Тарас Кузнецов.
23 вересня, напередодні великих опен-ейр концертів, відбудеться прослуховування кандидатів на отримання обласної музичної премії ім. Юрія Кузнецова. Виступи та нагородження лауреатів цієї почесної премії традиційно пройдуть на сцені Літнього театру в третій день фестивалю.
Вхід на на всі події фестивалю — вільний. Організатори переконливо просять гостей дотримуватися карантинних заходів безпеки.
Детальна інформація про учасників Odessa JazzFest доступна на сторінках www.jazzinodessa.com і www.facebook.com/Odessa-Jazzfestival/.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |