ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
І ПЕНСІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР, Й ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА...
17.09.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 72(22190) / Тираж: 8525

Заступник керівника Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла на прес-конференції про нові електронні сервіси, запроваджені у ПФУ.

— Життя почало диктувати нові умови і ми повинні були оперативно реагувати, підлаштовуватися. В умовах оголошеної пандемії коронавірусу населення має велику потребу в отриманні необхідної інформації, не виходячи з дому. Пенсійний фонд України продовжує працювати, дбаючи про безпеку своїх співробітників та клієнтів.

Із 2016 року ми планомірно втілюємо стратегію модернізації та розвитку ПФУ, схвалену Кабінетом Міністрів. Нині завершуємо перехід на електронний документообіг, створюючи можливість пенсіонерам користуватися онлайн-сервісами, щоб уникнути необхідності ходити в установи особисто заради реалізації права на пенсію. Усі нові пенсійні справи створюються в електронному вигляді. На вебпорталі ПФУ кожен, хто має електронний підпис, може зайти у власний кабінет й ознайомитися з інформацією про свою пенсію.

Сьогодні в Україні, за даними ПФУ, — 11 мільйонів 242 тисячі пенсіонерів. На 1 липня 2020 року середній розмір пенсії становив — 3393 гривні. Щомісяця на виплату пенсій держава спрямовує 39 мільярдів гривень.

Ірина Ковпашко представила журналістам два нові сервіси, які вже діють на сайті Пенсійного фонду.

«Пенсійний калькулятор» — електронний сервіс, з допомогою якого можна розрахувати своє пенсійне майбутнє. Він має зручну екранну форму для роботи з інформацією та зрозумілий у користуванні функціонал. Доступ до цього сервісу на вебпорталі електронних послуг ПФУ здійснюється через особистий кабінет з використанням кваліфікованого електронного підпису (раніше — ЕЦП).

Сервіс «Пенсійний калькулятор» дає змогу розрахувати пенсію за віком згідно зі статтями 26, 27, 28, 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах ПФУ. Інформація про страховий стаж — із 2004 року.

Щодо інших періодів, які враховуються до стажу роботи для призначення пенсії, кожен клієнт має можливість внести в «Електронний калькулятор» відомості про них самостійно, використовуючи скани документів, підтверджені ЕЦП. До страхового стажу зараховуються періоди, підтверджені трудовою книжкою, дипломами про навчання, військовим квитком чи свідоцтвами про народження дітей.

За результатами розрахунку користувачеві надається на перегляд сума розрахованої пенсії та формується протокол, який містить інформацію про складові такого розрахунку. Ми маємо можливість бачити свій страховий стаж, розмір пенсії і вік виходу на пенсію.

Сервіс не здійснює припущень щодо рівнів зростання середньої заробітної плати в країні у наступні роки чи рівнів інфляції й дозволяє оцінити прогнозний розмір пенсії в умовах та цінах на момент проведення розрахунку.

Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України й доступні для перегляду в будь-який час.

З моменту впровадження «Пенсійним калькулятором» уже скористалися майже 292 тисячі осіб, проведено 142,4 тисячі розрахунків, клієнти отримали протоколи про свою пенсію.

Окрім того, на порталі передбачена окрема функція — подача електронної трудової книжки. ПФУ активно працює над запровадженням електронних трудових книжок і переведенням паперових в електронну форму. Сьогодні на порталі зареєстровано понад 91,5 тисячі звернень щодо подання сканованих паперових трудових книжок для їх оцифрування та переведення в електронний формат.

«Електронна трудова», створена на виконання указу Президента №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», — зручний та доступний сервіс, який дозволяє переглядати відомості про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та про сплачені страхові внески з 1998 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 27 листопада 2019 року № 1084 «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» користувачам надано можливість подавати через вебпортал скановані копії паперових трудових книжок або інших документів, які за законодавством підтверджують трудову діяльність, засвідчені кваліфікованим електронним підписом.

За словами Ірини Ковпашко, понад 915 тисяч українців уже подали такі копії, завірені ЕЦП. Інформація про весь стаж з’являється в особистому кабінеті застрахованої особи, і це дає їй можливість контролювати свою пенсію. Сервіс дозволяє зберегти інформацію про трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески, а відтак у разі втрати паперової трудової книжки вже не потрібно витрачати час на відновлення даних, оскільки вони є в електронному форматі.

Працівники, які надають перевагу паперовим трудовим книжкам, мають право продовжити ними користуватися, законодавчих обмежень щодо цього наразі нема.

— З огляду на введення електронних сервісів відтепер пенсія розраховуватиметься і призначатиметься автоматично, без зайвих звернень та будь-яких зволікань, — запевнила Ірина Ковпашко.

Приємно, що ці сервіси — кейси, які вже працюють і ними можна скористатися невідкладно. Просто зайти в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ і поглянути: а яка ж мені світить пенсія? І це насправді дуже просто.

Пресконференції представників ПФУ на тему «Електронні послуги Пенсійного фонду України» відбуваються за підтримки проєкту USAID «Трансформація фінансового сектора».

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.022
Перейти на повну версію сайту