На полігоні «Дальницькі кар’єри» запрацювала на повну потужність найбільша в Україні станція дегазації. Її робота дозволить запобігти пожежам на сміттєзвалищі й уже найближчим часом значно покращити якість повітря в регіоні. А місцеві мешканці зможуть зітхнути з полегшенням — запахи практично щезнуть.
«Одна з найбільших екологічних проблем в Україні — часті пожежі на сміттєзвалищах, — пояснює директор компанії «Кліар Енерджі Груп» Андрій Гріненко. — Займається метан, що утворюється на полігонах. Іноді достатньо навіть сонячного променя, щоб відходи запалали. Шкода дуже велика, бо ж під час горіння вивільняється надзвичайно велика кількість отруйних речовин, які розповсюджуються на багато кілометрів навколо. А погасити такі займання неймовірно складно — згадаймо трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом. Та й сам звалищний газ дуже шкідливий для людини і має сильний неприємний запах. Уникнути цих проблем можна, проводячи постійну дегазацію сміттєвих полігонів. У цьому й полягає завдання нашої компанії».
Станція на «Дальницьких кар’єрах» — найсучасніша і найпотужніша (за проєктом —
3 МВт) в Україні. Уже працюють три когенераційні установки австрійської компанії Jen-bacher. Це дозволяє утилізувати до 12 млн куб. м звалищного газу на рік і виробляти щодоби близько 70 тис. кВт/год. або понад 24 млн кВт/год. на рік «зеленої енергії».
Як зазначають у «Кліар Енерджі Груп», це був непростий об’єкт: через карантин виникали проблеми з постачанням запчастин з-за кордону, держава припинила виплати за «зеленим» тарифом, заборгувавши компанії величезні суми, але будівництво завершили навіть раніше від встановленого терміну і станція вже вийшла на передбачувану потужність.
Газ, який виділяється під час розкладання відходів, цілодобово відкачується через свердловини, розташовані по всьому полігону ТПВ і транспортується трубами до газових фільтрів, а потім спалюється для виробництва електроенергії. Установка відкачуватиме з тіла полігону до 90% звалищного газу.
Далі на черзі — рекультивація полігону «Дальницькі кар’єри» та будівництво заводу з переробки сміття. Третя стадія передбачає спорудження заводу з енергетичної утилізації. Обіцяють — за найкращими світовими стандартами. Це допоможе вирішити одну з найболючіших для Одещини екологічних проблем.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |