Голова Ради адвокатів Одеської області Й.Л. Бронз, завідувач кафедрою кримінального права, кримінального процесу та криміналістики ОНУ ім. Мечникова, к.ю.н., доцент І. А. Дришлюк, декан юридичного факультету ОДУВС, к.ю.н., доцент П. М. Балтаджи
Історія інституту бере початок з 18 січня 2002 року, коли наказом Міністерства внутрішніх справ України № 47 був створений факультет права та підприємництва, який очолив кандидат юридичних наук, доцент Дришлюк Ігор Анатолійович.
Талановитий керівник зі значним досвідом науково-педагогічної та управлінської роботи на керівних посадах у закладах вищої освіти, Ігор Анатолійович швидко сформував науково-педагогічний колектив, організував навчальний процес, зберігаючи і розвиваючи кращі традиції вищої школи.
Окрім нього до Одеського юридичного інституту Національного університету внутрішніх справ (саме так тоді називався ОДУВС) прийшла команда професіоналів-освітян, серед яких д.ю.н., професор Погрібний О.О., д.ю.н., професор Шутов М.І, д.і.н., професор Цвилюк С.А., к.ю.н., доцент Пащенко О.М., к.ю.н., доцент Муравін О.Б., к.ю.н., Бондар Л.О., заступник начальника навчального відділу Аліфанова Л.І. та інші.
Колектив факультету об’єднав досвідчених вчених, фахівців та багатьох молодих викладачів, які і сьогодні продовжують добру справу своїх наставників. Серед провідних науковців, які вже плідно працювали в ОЮІ ХНУВС та продовжили свою роботу на факультеті права та підприємництва можна зазначити таких, як д.ю.н., професор Крижанівський А.Ф., д.ю.н., професор Крестовська Н.М., д.ю.н., професор Головченко О.М., д.пед.н., професор Яворська Г.Х., д.ю.н. доцент Пядишев В.Г., д.ю.н., професор Ярмакі Х.П., д.ю.н., професор Калаянов Д.П., к.ю.н., доцент Продайко С.В., д.і.н., професор Савченко В.А.
Слід зазначити, що саме в той час, завдяки поєднанню професійності та приватної (особистої) ініціативи, вливання «свіжої крові» допомогло ОЮІ ХНУВС перетворитися у справді потужний юридичний вищий навчальний заклад. Інститут об’єднав найкращих спеціалістів з досвідом роботи в правоохоронних органах та науковців і педагогів цивільної сфери, заклав підґрунтя для розвитку інституту та подальшого його перетворення в Одеський державний університет внутрішніх справ.
Слід зазначити, що в університеті та інституті існують своєрідні династичні зв’язки серед науково-педагогічних працівників. Діти ветеранів органів внутрішніх справ докторів юридичних наук, професорів Ярмакі Х.П. та Калаянова Д.П., які багато років працюють в університеті, Володимир Ярмакі та Олена Калаянова сформувалися як успішні викладачі та науковці кафедри конституційного та міжнародного права та кафедри криміналістики та юридичної психології відповідно. «Справу батька» продовжує к.ю.н., доцент Дрішлюк В.І., завідувач кафедрою трудового, земельного та господарського права.
За свою історію інститут (факультет) кілька разів змінював назву, був реорганізований, але залишався структурою, яка ставить за мету підготовку фахових юристів. В різний час його очолювали д.ю.н., професор Долженков О.Ф., к.ю.н, доцент Продайко С.В., к.ю.н., доцент Балтаджи П.М.
Наразі структурно навчально-науковий інститут права та кібербезпеки складається з двох факультетів, кожен з яких виконує функцію підготовки здобувачів вищої освіти за денною та заочною формою навчання, трьох кафедр та науково-дослідної лабораторії кримінального аналізу. До складу факультету №1 входять три провідні кафедри: кафедра державно-правових дисциплін, кафедра конституційного та міжнародного права, кафедра трудового, земельного та господарського права. В навчальному процесі в інституті беруть участь й інші кафедри, які структурно належать до інших факультетів, але забезпечують опанування здобувачами вищої освіти знань, що необхідні для майбутнього юриста, правоохоронця, фахівця з інформаційних технологій.
Інститут активно підтримує міжвузівські зв’язки з закладами вищої освіти системи МВС та МОН, науково-дослідними установами України, зокрема, ОНУ ім. Мечникова, НУ «Одеська юридична академія», Львівським національним університетом імені Івана Франка, Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Науково-дослідним інститутом приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України та ін.
Інститут співпрацює з зарубіжними партнерами — Академією ВСБ (Республіка Польща), Університетом прикладних наук, технологій, бізнесу і дизайну (Вісмар, Німеччина). Відповідно до Угоди про взаємопов’язані міжнародні освітні магістерські програми подвійного диплому між Одеським державним університетом внутрішніх справ і Університетом прикладних наук, технологій, бізнесу і дизайну (Вісмар, Німеччина) по завершенню навчання, за умови успішного виконання узгодженого навчального плану і на підставі обопільного визнання результатів навчання студенти мають можливість отримати освітню ступінь магістра права ОДУВС за освітньо-професійною програмою «Правове забезпечення економічної діяльності» та ступінь магістра права Magistra / Magister Legum (LL.M.) університету Вісмар за програмою «Німецьке та міжнародне економічне право».
Сьогодні в інституті активно розвивається студентське самоврядування. Голова студентського самоврядування, обраний загальними зборами студентів факультету, представляє університет у Молодіжній раді при одеському міському голові. Студенти виступають активними ініціаторами організації навчальних, спортивних, культурно-масових, благодійних та розважальних заходів.
З 2014 року інститут плідно співпрацює з Лігою студентів Асоціації правників України. Традиційним стало проведення на базі Одеського державного університету внутрішніх справ Всеукраїнських змагань з кримінального права та процесу «Майстерність судової промови». Показовою є участь студентських команд у турнірі «Ultimaratio» з господарського права та судових дебатах «Pro et contra» з цивільного права та процесу. Студенти інституту беруть участь у Молодіжній організації «Лайт» та є активними учасниками проєктів «Форум — Молодіжна Одеса», «Школа молодих лідерів», «Тиждень добрих справ», «Подаруй посмішку дітям», «Міс студентська Одеса».
Пізнавальним є досвід участі студентів у Всеукраїнському молодіжному пленері з питань студентського самоврядування, фізичного виховання та соціального захисту студентської молоді України, у Всеукраїнській школі майбутнього парламентаря. Студентське самоврядування факультету є організатором проведення правоосвітницьких заходів з нагоди Всеукраїнського тижня права, «Дня студентського самоврядування», традиційного конкурсу «Міс факультет» та інших розважальних проєктів. Підготовка, організація та проведення проєктів сприяє формуванню теплої дружньої атмосфери та відчуття справжнього студентського життя.
Навчаючись в інституті, студенти мають можливість займатися спортом під керівництвом видатних спортсменів — чемпіону світу з бойового самбо Волошинова А.В., чемпіону світу, чемпіону Європи з таїландського боксу Трішина К.О. та ін.
На сьогодні в інституті навчається більше 1500 студентів різних форм навчання. За його 19-річну історію існування його випускниками стали представники сучасної юридичної спільноти, адвокати, прокурори, засновники юридичних компаній, судді, нотаріуси, правозахисники, провідні спортсмени, громадські діячі, науковці, ноумени та багато інших цікавих і талановитих людей.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.020Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |