ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Мониторинги
ОБҐРУНТОВАНІ Й АДЕКВАТНІ
27.02.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 14-15(22233-22234) / Тираж: 8525

Схема зниження тарифів від Тимошенко — реальна, вважає експерт з енергетики Валентин Землянський.

Запропонована лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко схема зниження тарифів для населення — цілком реальна для втілення та чітко прорахована. По суті, закон Тимошенко про дешевий газ прописує алгоритм дій, щоб цей газ не йшов «наліво», зазначив він.

Експерт нагадав, що минулого тижня Тимошенко намагалася зібрати всі фракції в парламенті й закликала ухвалити підготовлений «Батьківщиною» законопроєкт, який зобов’яже «Укргазвидобування» продавати газ населенню за адекватними цінами. «Проста цифра, яка не сподобається «Нафтогазу», Коболєву й Вітренку. «Укргазвидобування» видобуває 13,5 мільярда кубічних метрів газу. За даними операторів, минулого року населення спожило 8,2 мільярда. Теплокомун-енерго для виробництва тепла, гарячої води треба ще 4,5 мільярда, це із запасом. Разом — 12,7. Тобто все сходиться», — підкреслив Валентин Землянський.

За його словами, законопроєкт Тимошенко цілком реальний і щодо ціни на газ для населення. Про запропоновані владою спекулятивні 6,99 гривні не йдеться й близько. «Можливо, нам не вистачить газу власного видобутку на покриття потреб бюджетників. Для них можна докупити мільярд кубів за ціною європейського хабу. Але все одно аж ніяк не вийде ні по 10, ні по 7 гривень. Це буде трохи більше 3 гривень», — переконаний експерт.

Нагадаємо, лідерка «Батьківщини» подала законопроєкт №4680, який у разі ухвалення дозволить вирішити тарифну кризу і знизить ціну на газ для людей утричі. У ньому пропонується спрямувати на ці потреби дешевий газ українського видобутку з рентабельністю 30%. Імпортний же, закачаний у сховища влітку за низькими цінами, пропонується продавати населенню за ціною закупівлі, врахувавши лише витрати на його транспортування й зберігання.

Автор: -


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.009
Перейти на полную версию сайта