ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Пенсія державним службовцям
06.04.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 38(11028) / Тираж: 10407

Законом України №889-VIII «Про державну службу», який набув чинності з 1 травня 2016 року, збережено право на призначення пенсії відповідно до попереднього законодавства про державну службу.

Згідно з вищезазначеним Законом, на призначення пенсії мають право особи:

— які станом на 1 травня 2016 року займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців;

— які станом на 1 травня 2016 року мають не менш, як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби.

Посади, віднесені до відповідних категорій посад державної служби, визначені статтею 25 Закону України 3723 та актами КМУ.

Зміни відбулися і у вікових нормах, а саме: чоловіки мають право на одержання пенсії державних службовців по досягненню 62 років, жінки — по досягненню пенсійного віку, встановленого ст. 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (на теперішній час 60 років), та за наявності стажу для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років.

Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права на пенсію в розмірі 60% суми їх заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

При цьому:

— розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, починаючи з 1 травня 2016 року;

— у разі, коли в осіб, які звернулися за призначенням пенсії, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією, починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається за наявні місяці роботи, починаючи з 1 травня 2016 року;

— якщо на момент виходу на пенсію особи не перебувають на державній службі, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, за відповідною посадою за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно з постановою КМУ №469 від 05.06.2019 року, з 01.01.2020 року передбачено право на пенсію державним службовцям, які на день набрання чинності нового Закону України «Про державну службу», маючи право виходу на пенсію, продовжували працювати на держслужбі, не отримуючи пенсійного забезпечення. Такі особи отримують після звільнення з держслужби право на обчислення пенсії на умовах Порядку №622 від 14.09.2016.

Додатково повідомляємо: особи, яким розраховано пенсію згідно з законом «Про державну службу», не мають права на індексацію та перерахунок пенсії.

Відділ обслуговування громадян № 14 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Одеській області

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту