ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗГУБИВ МАЛЯРІЙНИЙ КОМАР
22.05.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 39-40(22258-22259) / Тираж: 8525

П’ятеро українських моряків захворіли на малярію, одна людина пішла з життя, повідомляє пресслужба Одеського лабораторного центру МОЗ України.

Усі захворілі працювали на морських суднах, які курсували до країн Африки.

Так, на початку травня в Одесі лабораторно підтвердили малярію у 43-річного чоловіка. Хворий упродовж останніх п’яти місяців був капітаном газовоза, який заходив у порти Анголи. Чоловіка госпіталізували до приватного медичного закладу аж на шостий день після прояву симптомів: підвищення температури тіла до 39°С, озноб, пітливість, слабкість, головний біль. Вважаючи, що підхопив грип, приймав жарознижуючі препарати, які не діяли. На другий день після госпіталізації через погіршення стану пацієнта перевели в реанімацію міської інфекційної лікарні, адже малярію підтвердили лабораторно, відтак призначили специфічне лікування і дезінтоксикаційну терапію.

Інший випадок малярії став летальним. Помер 31-річний наш земляк, який працював кухарем на борту морського судна, що заходило в країни Африки (Сенегал, Кот-д’Івуар, Конго). Епідрозслідування виявило, що під час рейсу він не отримував обов’язкові протималярійні препарати.

За запитом лабораторного центру МОЗ на водному транспорті стало відомо, що на тому ж судні працювали шестеро моряків — громадян України і всі вони одночасно повернулися додому. Двоє з них захворіли на малярію і були оперативно госпіталізовані в профільні лікувальні заклади Херсона та Миколаєва, почуваються нормально. Ще одного члена екіпажу скерували на обстеження. З двома допоки зв’язатися не вдалося. Небезпеки для оточуючих вони не становлять, оскільки малярія від людини людині не передається. А ось їхнє здоров’я і життя можуть бути під загрозою.

Заразитися на малярію, інформують спеціалісти лабораторного центру, можна у 87 країнах світу, в основному Африки, Азії, Південної та Північної Америки. В Україні всі зареєстровані випадки захворювань — завезені.

Малярія — небезпечне для життя захворювання, яке передається через укуси інфікованих комарів. Для профілактики за кілька тижнів до відвідування потенційно небезпечної країни необхідно приймати протималярійні препарати або проходити хіміопрофілактику.

Симптоми малярії з’являються через 10—15 днів після укусу комара-переносника, який у нас, на щастя, не водиться, однак зміна клімату може внести свої корективи. Перші симптоми — лихоманка, головний біль — можуть проявлятися слабо. Лікування необхідно розпочати впродовж перших 24 годин після прояву навіть слабких ознак недуги, інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання і закінчитися дуже сумно.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту