У рамках цьогорічної виставки-форуму «Українська книга на Одещині» журі конкурсу відзначило 40 кращих видань у 18 номінаціях.
Дипломами конкурсу нагороджені як видавництва, так і окремі автори.
У номінації «Науково-довідкове видання»: Наукова бібліотека ОНУ ім. І.І. Мечникова за біографічний довідник «Професори Одеського національного університету імені І.І. Мечникова», видавничий дім «Гельветика» за енциклопедичний довідник «Українці в Китаї (перша половина ХХ ст.)», видавництво «Мистецтво» за книжку «Леся Українка на театральній сцені (1899—2020)».
«Історична спадщина»: видавництво «ИРБИС» за збірник «Валерий Постернак. Крепость Измаил и город Тучков в 1812—1856 гг.», видавництво «Мистецтво» за книжку «Мазепина Атлантида. Творча спадщина доби 1687—1709 рр.», Віктор Головань «Воскресенский скит на Среднем Фонтане».
«Духовна спадщина»: Одеський обласний центр патріотичного виховання та органі-зації дозвілля дітей і молоді за книжку «Від Руси — до України. Шлях до себе. Серія «Патріот». Книга II».
«Художня спадщина»: Ольга Барковська, упорядниця, за збірник «Одесская художественная школа. Воспоминания бывших учеников 1865—1940».
«Одесика»: Євген Волокін, Олег Губар за альбом «История и легенды одесского Пассажа», Олена Яворська за збірник «42 истории о... или Это было, было в Одессе», видавництво «САМІТ-КНИГА» за альбом «Викентий Кугель. Взгляд фотографа», Олег Губар за книжку «Мифы и легенды старой Одессы».
«Наукове видання»: Тетяна Балановська за каталог «Французский портрет XVII — начала XX веков в гравюре и литографии: эстампы из собрания Одесского музея западного и восточного искусства», Олександр Пригарін, Алла Федорова за книжку «Русские старообрядцы Одессы: этноконфессиональность в условиях поликультурного города», Надія Пастух, Ольга Харчишин за книжку «Фольклор українців півночі Молдови: пісні та речетативи».
«Науково-популярне видання»: В’ячеслав Кушнір, Наталія Петрова, Олександр Паларієв за історико-етнографічний нарис «Фрумушика-Нова», видавництво «ОЛДІ-ПЛЮС» за науково-публіцистичне видання «Гавриленко В.С. Калейдоскоп асканійської природи», Микола Сенченко, Оксана Сенченко за книжку «Від ери Гутенберга до ери Цукенберга...».
«Публіцистичне видання»: Олександр Галяс за книжку «Гендерна журналістика: люди, теми, діалоги».
«Літературно-художнє видання»: видавництво «ОЛДІ-ПЛЮС» за книжку «Тесса Уест. Этот странный мистер Говард. Легендарный реформатор тюрем», видавництво «Optimum» за книжку «Александр Дорошенко. Отпусти мой народ. Поэма», Людмила Вовк за книжку «Лицарі козацької доби», творче об’єднання дитячих письменників Одещини за книжку «Одеський мериді@н: гумористичні твори сучасних одеських письменників», Володимир Рутківський за книжку спогадів «На берегах пам’яті», Євген Голубовський за збірник «Мои 192 ступени».
«Сучасне літературно-художнє видання»: Станіслав Стриженюк за книжку «Судний день. Драматична козацька дума в трьох частинах», видавництво «Прес-кур’єр» за цю ж книжку, Ігор Потоцький, Олександр Токарєв за книжку «Лабиринты творчества: [поэзия и скульптура]», видавництво «Люта справа» за книжку «Олена Герасим’юк. Тюремна пісня: вірші».
«Документально-художнє видання»: Любов Ісаєнко за книжку «Прихисток людської душі: літературно-критичні есе».
«Літературно-публіцистичне видання»: Вікторія Коритнянська за збірник «Истории, которые останутся с нами», Артем Петрик за книжку «Епоха великих надій: нариси історії міжвоєнної Литви (1918—1940).
«Навчальна книга»: видавництво «Ліра-К» за навчальний посібник «С.Л. Зубатов. Танцювальні композиції та етюди українських народних танців» і за підручник «Інформаційна безпека».
«Краща книга з питань мистецтва»: видавничий дім «Гельветика» за колективну монографію «Український мистецтвознавчий дискурс», Володимир Кудлач за альбом-каталог «Едуардс Борис Вільямович. Життєпис. Хронологія. Виставки».
«Дитячий світ»: Кирило Булаховський, Максим Гаврилюк за книжку «Розповіді про тварин та їх назви», видавництво «Друк Південь» за книжку «Наталка Вільшанка. Киця в білих чобітках: вірші для немовлят та дошкільнят» та Лариса Дем’я-нишина за художнє оформлення цього видання, Світлана Зубко за книжку «O, sole mio: книга для чтения на английском, украинском и русском языках», видавництво «ОЛДІ-ПЛЮС» за книжку «Данил Башмак. На другом берегу: сказка в стихах /иллюстратор Виктория Березина».
«Дизайн книги»: видавництво «Література та мистецтво» за книжку «Кирило Булаховський, Максим Гаврилюк. Розповіді про тварин та їх назви», Андрій Прибєга за художнє оформлення, дизайн видання «Людмила Вовк. Лицарі козацької доби», Ганна Голубовська, укладачка, дизайнерка, авторка текстів альбому «Викентий Кугель. Взгляд фотографа», Олександр Якимчук, укладач цього ж альбому.
«Майстерність перекладу»: Віталій Бошков, упорядник, перекладач книги «Осягнення Сковороди: збірка поезій українською, давньоукраїнською та гагаузькою мовами».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |