Нещодавно світова екологічна громадськість відзначила Міжнародний день мігруючих птахів. Цей день покликаний насамперед привернути увагу до проблем наших пернатих друзів. А ще — нагадати, що саме птахи у багатьох місцях планети посприяли не тільки гармонійному розвитку людини й природи, а й економічному процвітанню тамтешніх жителів. Мова — про екологічний туризм, від якого залучаються кошти, й немалі, в місцеві бюджети.
Птахи, мабуть, чи єдині представники тваринного світу, які поєднують у собі красиву зовнішність, гарний голос й активність у всі пори року. Впродовж багатьох століть вони надихали й надихають митців і літераторів на прекрасні твори. Їм присвячені легенди, пісні, повісті, картини, монументальні роботи. У багатьох країнах світу зображення птахів використовують для оздоблення предметів повсякденного вжитку, на грошах та поштових марках. І, звичайно ж, мільйони людей на нашій планеті люблять проводити своє дозвіл-ля, спостерігаючи за пернатими у природному середовищі.
Тилігульський лиман, розташований на межі Одеської та Миколаївської областей, — куточок дикої природи Причорномор’я, де знайшли своє пристановище, постійне чи тимчасове, під час перельотів, дуже багато пернатих. Частина з них тут гніздиться, а частина зупиняється в міграційний період для відпочинку й підгодівлі. Серед них і рідкісні види, як-от рожевий пелікан, фламінго, малий баклан, колпиця, коровайка, пискулька, червоновола казарка, скопа, орлан-білохвіст, сірий журавель, побережник морський, ходуличник, кулик-сорока та інші.
Чудову нагоду спостерігати за поведінкою й життям різноманітних птахів, як і за рештою представників тваринного світу, мають і жителі Калинівки, Широкого, Кордону, Мар’янівки, Пшоняного — прилиманних сіл Визирської ОТГ Одеського району і численні гості, які відпочивають тут у теплу пору року.
Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» і його головний об’єкт — однойменний лиман — цікаві як для науковців, так і для шанувальників природи. Екосистема водойми — унікальна для тваринного й рослинного світу. В лимані водяться різні види риб, а на його дні виявлені великі запаси цілющих сірководневих грязей.
Загалом акваторія Тилігульського лиману, як і навколишня територія, є неповторною перлиною Півдня України, де збереглися рідкісні за своєю красою природні ландшафти, чудові умови для існування багатьох видів, зокрема й червонокнижних, флори та фауни. Усе це становить великі перспективи для розвитку екотуризму, в чому щорічно пересвідчуються тисячі наших співвітчизників.
смт Доброслав.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |