В Одесі, на жаль, уже традиційно для останніх років, настала пора «цвітіння» Чорного моря.
Прибережна смуга міських пляжів забарвилася в зелений колір, і це відбувається, переважно, у напівзакритих акваторіях, які відділені від моря хвилерізами.
Це природне явище спричинене масовим поширенням ціанобактерії Aphanizomenon flos-aquae, яка, зазвичай, формує поверхневі агрегати в прісних та солонуватих водоймах за наявності великої концентрації орга-ніки у воді, але може зумовити «цвітіння» і в морських прибережних зонах. Саме ці бактерії спровокували велике «цвітіння» моря в Одесі в 2015 році.
Цьогорічні сильні дощі змили в море різне сміття, відходи і просто бруд з міста, що й поповнило «кормову базу» ціанобактерій.
Переважна більшість ціанобактерій вважаються токсичними, містять гепато- і нейроендотоксини, які можуть бути особливо небезпечними при купанні дітей, а також невеличких тварин, наприклад, собак.
Міське управління Держспожив-служби не рекомендує купатися на пляжах Одеси, а от обласний лабораторний центр, узявши проби 11—18 червня, вважає воду на міських пляжах чистою і цілком придатною для купання. За його версією, проби відповідають гігієнічним вимогам.
«З моменту «зеленого» припливу 2019-го минуло два роки, а наші прохання щодо придбання устаткування для виявлення токсинів у пробах морської води так і не були почутим й підтриманими жодним керівником жодного підрозділу. А дарма», — пише у Фейсбуці гідробіолог Галина Теренько.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |