ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Зміни до Положення про порядок видачі пільгових посвідчень
02.09.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 97-98(11087-11088) / Тираж: 10407

У квітні 2021 року набули чинності зміни до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 року № 302 (далі — Положення), внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 року № 381.

Внесені зміни стосуються порядку видачі посвідчень ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон).

Так, відповідно до абзацу 4 п. 3 Положення, дітям із числа осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року — на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними 18-річного віку пільги, передбачені законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни, надаються на підставі довідки, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї, або опікуну за місцем реєстрації дитини.

Згідно з пунктом 4 Положення, особам, на яких поширюється чинність Закону, видається посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого», (далі — посвідчення).

Дружинам (чоловікам):

померлих осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, а також дружин (чоловіків) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге;

померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, партизанів, підпільників і учасників війни, нагороджених орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу, визнаних за життя особами з інвалідністю, чинність цієї статті поширюється незалежно від часу смерті особи з інвалідністю;

які не одружилися вдруге, батьків, неповнолітніх дітей померлих учасників бойових дій, партизанів, підпільників, військовослужбовців та учасників війни, які проходили службу у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період Другої світової війни та війни 1938—1939 років з імперіалістичною Японією, нагороджених за бойові дії державними нагородами та орденами і медалями колишнього Союзу РСР (крім ювілейних).

До посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, який продовжує дію посвідчення на наступний рік.

Дітям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону, до досягнення ними 16-річного віку передбачені законодавством пільги надаються на підставі довідки, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну за місцем реєстрації дитини.

Після досягнення такими особами 16-річного віку їм видається посвідчення.

До посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, який продовжує дію посвідчення на наступний рік.

Новий бланк вклеюється до посвідчення на підставі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, виданого відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 р. № 1064, що підтверджує відсутність реєстрації (повторної реєстрації) шлюбу та/або відомостей про народження дитини.

«Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни», «Посвідчення учасника війни», «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад за місцем реєстрації громадянина.

Оксана РОСТАЛЬНА. Начальник відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення в Суворовському районі департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту