Одеська письменницька організація поповнюється новими талантами, ще не знаними широким загалом та почасти вже заявленими про себе книжками. Впереваж, це люди вже середньо-го та старшого віку, з чималим життєвим, а то й літературним досвідом. Поза тим, відчувається гостра потреба в молодих обдаруваннях, щоби жвавіше заструменіла кров у жилах письменницької організації. Вони є, але існують поза Спілкою, вочевидь, дослухаються до її трохи попсованої опінії, виголошуваної нерідко радикалами в українському письменництві.
Недавно одеські майстри красного слова — члени НСПУ — після тривалої перерви через санітарно-епідеміологічні заборони посходились, нарешті, на свої збори. Через неможливість зібратися у власному приміщенні, якого, фактично, нема, обласна письменницька організація змушена проводити свої заходи в Одеській національній науковій бібліотеці, тепер уже — на підставі цілком конкретних домовленостей. Прийшли, зазвичай, далеко не всі. Попри всілякі недуги та хворощі (вік бере своє!), дачні вакації, а може — й з причини байдужости до того, чим живе організація, над чим працюють і чого досягли за цей час колеги.
Властиво, якраз інформуванням про здобутки збори й почалися. Перед тим хвилиною мовчання вшанували пам’ять колег, котрі в часі міжсезоння відійшли в інші світи. За період, що минув, з’явилося кілька цілком пристойних книжок. Більшість з цих видань відзначена під час проведення інтелект-форуму «Українська книга на Одещині» та недавнього фестивалю «Зелена хвиля», на різних літературних конкурсах. Відбулася низка цікавих книжкових презентацій. Про все це докладно говорив очіль-ник організації Сергій Дмитрієв, та й самі автори охоче ділилися приємними новинами свого творчого життя, коротко інформували, над чим працюють.
Про перипетії виходу своєї книжки «Судний день. Батурин» говорив відомий поет Станіслав Стриженюк. Сигнальні примірники роману у віршах вийшли друком якраз до 90-ліття автора. Цього року вперше брав участь в інтелект-форумі поет Віталій Бошков, котрий пише не лише рідною гагаузькою, а й укра-їнською мовами і є автором книжки перекладів та оригінальних віршів, присвячених нашому геніальному філософу, — «Осягнення Сковороди» (разом з автором поеми «Осягнення» Дмитром Шуптою), що вийшла білінгва.
Про творче життя письменників Чорноморська розповіла Валентина Сидорук. А шевченківський лавреат Володимир Рутківський говорив про справи об’єднання дитячих письменників.
Як завжди, порушувалися й проблемні питання з життя нашої творчої спільноти. На необхідності відновлення письменницького часопису наголосила прозаїк Арсенія Велика. Поет і перекладач Анатолій Глущак нагадав про двотомову Антологію одеських письменників, що вийшла друком десять років тому. Відтоді немало змін відбулося в організації, а відтак наспів час подбати про нове аналогічне видання. Йшлося також про удосконалення шкільного курсу «Література рідного краю», про книжки для дітей.
Збори заслухали чотирьох пошукачів письменницьких посвідчень НСПУ. Це — Володимир Бабієнко, Віталія Бабущак, Михайло Гершкович і Любов Купцова. За підсумками таємного голосування всі четверо успішно пройшли цей неминучий етап. Тепер слово за приймальною комісією Національної спілки письменників України.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |