ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Мониторинги
Наступний крок — Меморандум про взаєморозуміння
21.09.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 105(11095) / Тираж: 10407

На минулому тижні представники Авангардівської селищної ради та муніципалітету Юршинці (Республіка Словенія) підписали лист про наміри щодо співпраці. Підписання документу відбулося під час дводенного зібрання громад-партнерів України та Словенії, організованого Програмою «U-LEAD з Європою». Тема заходу — «Мости довіри»: налагодження стійкого партнерства між громадами України та Словенії».

— Мета цього листа про наміри — засвідчити порозуміння між Авангардівською селищною радою та муніципалітетом Юршинці щодо співпраці між муніципалітетами у сфері місцевого розвитку, — розповіла керівниця Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Одеській області Юлія Молодожон. І додала, що за сприятливих умов та позитивного досвіду співпраці громади можуть напрацювати та укласти Меморандум про взаєморозуміння.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, проводити спільні зустрічі та організовувати заходи. Також серед намірів зазначена розробка потенційних спільних проєктів, які можуть бути реалізовані в рамках майбутньої співпраці та укладення Меморандуму про взаєморозуміння. У листі також йдеться про прозорість та публічність діяльності в рамках співпраці, інформування на вебсайтах громад та у ЗМІ, а також залучення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, незалежних експертів, представників громадських організацій, наукових закладів згідно з умовами, визначеними в окремих угодах, укладених з цими суб’єктами, тощо.

— Для нашої громади співпраця з муніципалітетом Юршинці — це можливість долучитись до спільноти словенських муніципалітетів, знайти спільні можливості щодо розвитку культурних та освітніх проєктів. Обмін досвідом завжди є корисним для розуміння сучасних процесів розвитку громад та їх подальшого використання у власній діяльності, — зазначив Авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський.

На території муніципалітету Юршинці розвинуте виноградарство, вирощування плодоовочевих культур, молочне тваринництво, тваринництво, сільське господарство та кооперація. Також завдяки розташуванню значної кількості пам’яток природи та культури та цікавих подій муніципалітет також має значний потенціал для розвитку туризму.

За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» вже було налагоджено 20 міжнародних партнерств між муніципалітетами країн —членів ЄС і України. Ці партнерства базуються на двох ініціативах Програми: першій — Ініціатива «Рівний рівному» в рамках Робочої групи «Комітет регіонів ЄС — Україна», і другій — «Подорож за знаннями — Подорож до змін / Управління знаннями через навчальні візити». Зокрема, в рамках Ініціативи «Подорож за знаннями — Подорож до змін» Центром європейських перспектив було організовано 11 навчальних візитів до Словенії, Хорватії, Італії і Австрії.

Автор: Прес-служба Авангардівської селищної ради


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.013
Перейти на полную версию сайта