ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Мониторинги
ОСЕЛИЛИСЬ В ПАРКУ #ЛЕЛЕЧЕНЬКИ
23.10.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 84-85(22303-22304) / Тираж: 8525

15 жовтня в дендропарку Перемоги відбулося відкриття скульптури #Лелеченьки — колаборації ДТЕК «Одеські електричні мережі» та молодого українського художника Леся Панчишина. Цей арт-об’єкт — частина еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, місія якого — привернути увагу до необхідності захисту птахів і популяризувати цілі сталого розвитку Глобального договору ООН в українському суспільстві.

Скульптура #Лелеченьки, встановлена біля центрального мосту дендропарку Перемоги, символізує не тільки проєкт компанії із захисту птахів, а й звертається до образу лелеки як важливого для українців символу родини і благополуччя. Виконана вона у стилі contemporaryart (сучасне мистецтво, що походить від модернізму, включає в себе більший спектр технік, обумовлений як розвитком технологій, так і пізнанням людиною власного тіла і свого місця у світі).

«У 2020-у «ДТЕК Одеські електромережі» долучився до програми орнітологічної безпеки. Торік ми встановили 26 платформ для гнізд лелек і птахозахисні пристрої на електролініях. За підрахунками екологів, це дозволило захистити від загибелі близько 150 птахів. Такі результати надихнули нас масштабувати наші зусилля, — розповідає генеральний директор компанії Олександр Фоменко. — Цьогоріч у рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки ми запланували встановити вже 60 таких платформ. Будемо й надалі підтримувати цю ініціативу, адже ДТЕК «Одеські електромережі» — сучасний бізнес, який у своїй діяльності орієнтується не тільки на досягнення бізнес-цілей, а й робить внесок у збереження довкілля та живої природи заради майбутнього нашої країни».

Наймасштабніший в Україні еколого-просвітницький проєкт включає кілька етапів. Це, зокрема, встановлення найбільшої в країні кількості захисних платформ для гнізд лелек упродовж одного місяця, еколого-просвітницький проєкт для дітей, медіа-проєкт і створення арт-об’єктів — скульптур #Лелеченьки у Києві та Одесі.

«Одеська скульптура #Лелеченьки — друга. Раніше анало-гічний арт-об’єкт ми відкрили на ВДНГ у Києві. Тепер ці дві області пов’язують між собою і наймасштабніший проєкт в Україні із захисту лелек, і витвори мистецтва, присвячені цьому проєкту, — коментує автор роботи Лесь Панчишин. — Завдяки мистецтву людство знає свою історію. Я радий, що в колаборації з бізнесом ДТЕК отримав можливість написати свою сторінку для історії й звернути увагу людей на важливість сталого розвитку. Який світ дістанеться нашим дітям — залежить від кожного з нас».

У рамках еколого-просвітницького проєкту влітку дванадцять юних екологів Одеси разом з енергетиками та екологами ДТЕК «Одеські електромережі» спостерігали за лелеками. На підставі своїх досліджень діти підготували відеоролики, які були опубліковані в соціальних мережах. Цей освітній проєкт — крок компанії до формування нової культури мислення й розуміння сталого розвитку у молодого покоління українців.

ВІДДІЛ З КОМУНІКАЦІЙ ДТЕК «ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ».

Автор: -


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.010
Перейти на полную версию сайта