ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Мониторинги
«Дунайський експрес» вийшов на маршрут
23.11.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 131(11121) / Тираж: 10407

У минулу суботу голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в урочистій церемонії запуску «Дунайського експресу» Ізмаїл — Одеса. Це один із двох нових дизель-поїздів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, які у жовтні були передані «Укрзалізниці». Відтепер він курсуватиме на Одещині.

Голова «Укрзалізниці» Олександр Камишін зазначив, що компанія вперше за довгий час створює інфраструктуру для якісних перевезень — у вигляді нових дизель-поїздів, нових пасажирських вагонів та модернізованих електричок.

«Сьогодні ми запускаємо абсолютно нову модель приміських перевезень. Завдяки спільним зусиллям «Укрзалізниці», Одеської обласної держадміністрації та обласної ради відсьогодні на маршрут Одеса — Ізмаїл виходить «Дунайський експрес», який стане стартом потужного розвитку системи приміських перевезень європейського зразка в Україні», — наголосив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Також голова правління АТ «Укрзалізниця» розповів, що для розбудови інфраструктури компанія планує електрифікувати не менше 500 км колій упродовж найближчих трьох років, і вже взято гарний темп: «За останні 8 років було зроблено лише 23 км. Це в середньому 3 км на рік. Нещодавно в Одеській області ми разом з міністром інфраструктури Олександром Кубраковим та головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким, вже відкрили електрифіковану дільницю на перегоні Чорноморська — Берегова. Це 7 км».

«В Стратегії людського розвитку закладено основні засади, по яким має розвиватись Україна. Одним з ключових напрямів розвитку є покращення сполучення, оперативність, надійність і комфорт цього процесу. Тобто все те, що створює якість життя. Ми розпочали підписувати угоди та меморандуми для того, щоб бачити середньострокову перспективу», — відзначив голова ОДА Сергій Гриневецький.

«Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Ізмаїлу підтримав ініціативу голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького, і сьогодні ми запускаємо цей сучасний поїзд, збудований на Крюківському вагонобудівному заводі. Тож ізмаїльчани отримали надійне залізничне сполучення з Одесою, і у короткий термін можуть з комфортом дістатися обласного центру», — зазначив ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький разом з головою правління АТ «Укрзалізниця» Олександром Камишіним були серед числа перших пасажирів, які проїхались маршрутом від Ізмаїлу до Одеси.

На маршруті Одеса — Ізмаїл використовуватиметься дизель-поїзд виробництва Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3. Максимальна швидкість цього поїзда — 140 км/год. У складі поїзда 3 вагони — 170 місць. Поїзд має сучасні елементи інтер’єру та екстер’єру й пристосований для перевезення маломобільного населення. Поїзд буде курсувати щоденно. Вартість квитка становитиме 189 грн.

Поїзд №7002/7001 Одеса — Ізмаїл відправлятиметься з Одеси щодня о 19.50 та прибуватиме до Ізмаїлу о 00.32. Зворотно поїзд відравлятиметься о 01.29 та прибуватиме до Одеси о 06.11. Також експрес робитиме зупинки на станціях: Білгород-Дністровський, Кулевча, Сарата, Арциз, Главани, Дзинілор та Котлабух.

Автор: -


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.009
Перейти на полную версию сайта