ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Моніторинги
Президентський університет готуватиме людей майбутнього
23.11.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 131(11121) / Тираж: 10407

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в засіданні «круглого столу», в рамках якого було обговорено проєкт «Президентський університет». Учасниками засідання також були представники закладів вищої освіти та наукових установ регіону, члени науково-експертної ради і ради молодих вчених обласної державної адміністрації.

20 серпня 2021 року Урядом затверджено план заходів з реалізації концепції реалізації проєкту «Президентський університет». У Києві на ВДНГ за кілька років з’явиться Президентський університет. Мета його створення амбітна — зібрати найкращих викладачів в одному місці, аби «готувати людей майбутнього».

«Це заклад вищої освіти, який буде готувати людей майбутнього», — заявив Володимир Зеленський. «Наша мета — найкращі умови, найкращі викладачі, найкращі учні з усієї України, які будуть навчатися безкоштовно, а потім будуть працювати тут, реалізуватися тут, в Україні», — зазначив Президент під час підписання указу. За його словами, цей університет, держава та партнерський бізнес забезпечать студентам реалізацію власних наукових розробок та їхню подальшу комерціалізацію.

Згідно з планом, Президентський університет запрацює 1 жовтня 2023 року. До цього часу мають бути вже сформовані освітньо-наукові напрямки, визначені викладачі та здана в експлуатацію перша черга будівництва (навчально-лабораторний корпус і апарт-готель). Навчання для студентів буде безоплатним. У першому наборі буде 120 людей, по 20 студентів на шість основних напрямків.

Планується шість спеціальностей і програм: інформаційні технології; кібербезпека та штучний інтелект; нанотехнології; новітні енергетичні технології; біотехнології та науки про здоров’я; міжнародні відносини й безпека.

«Президентський університет — надзвичайна концентрація унікальних талантів серед науковців та освітян України з різними поглядами, але із загальним прагненням вирішення наукових, суспільних, державних проблем сьогодення. Ідея створення Президентського Університету сформована на базових документах — Стратегії Національної безпеки, Стратегії людського розвитку. Це документи, які визначені Радою Національної безпеки і оборони та введені в дію Указом Президента України. Створення такого закладу — це не тільки побудова сучасних лабораторій, приміщень, клінік, спортивних комплексів, тут треба вбачати перспективу політичної складової, і саме головне — це правонаступність влади. Говорячи про правонаступність влади, ми повинні відчувати, що в державному бюджеті гарантовано буде рядок, який буде створювати подальший розвиток усіх тих дисциплін і напрямів, які сьогодні запропоновані. Ми говоримо про реформування в суспільстві і говоримо про децентралізацію. Звичайно, децентралізація буде базовим принципом при формуванні державного устрою — з цього треба починати. І говорячи про начебто політичну складову, ми знов-таки ж маємо говорити про науку — і як академічну, так і фундаментальну. Створення Президентського університету дає шанс державі поборотися за лідерство в науці та інноваціях на значно серйознішому рівні», — сказав голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Автор: -


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.009
Перейти на полную версию сайта