Голова ОДА Сергій Гриневецький підписав розпорядження про створення нових лісів на Одещині: на 9904 гектарах планується висадити 43,7 мільйона дерев.
У розпорядженні пропонується райдержадміністраціям у співпраці з органами місцевого самоврядування підшукати відповідні земельні ділянки для заліснення, а профільному обласному управлінню зайнятися вирощуванням саджанців. Що ж до органів місцевого самоврядування, то їм рекомендується передати такі ділянки у ведення лісгоспів і розглянути можливість оплатити роботи з висаджування лісів зі своїх бюджетів.
До розпорядження додається план створення зелених насаджень у районах і населених пунк-тах області. Скажімо, на території Одеси передбачається висадити на 5 га землі 22 тис. дерев, аналогічні нормативи встановлені для Южного та Чорноморська. Тільки в Одеському районі планується висадити 1,2 млн дерев на 292 га. Масштабні озеленювальні роботи намічені в околицях Біляївки, де під засадження пропонується виділити 78 га, на яких висадити 342 тис. дерев.
Лідером же із заліснення повинен стати Раздільнянский район, де на 3,3 тис. га планують висадити 15 млн дерев, у тому числі 5,7 млн на 1280 га — в околицях самої Роздільної.
Масштабне заліснення також передбачене довкруж Цебрикового, де на 860 га висадять 3,8 млн дерев, у районі Балти (на 610 га — 2,7 млн), біля Ширяєвого (на 577 га — 2,6 млн) та Захарівки (на 450 га — 2 млн дерев). У Бессарабії найбільше дерев планують висадити на території колишнього Тарутинського району — 1,6 млн на 359 га.
Під час засідання колегії ОДА, що відбулася у вівторок, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан, зокрема, зауважив: «Загальна площа лісового фонду Одещини — 223 тисячі гектарів, у тому числі підприємств лісового господарства — 140,3 тисячі. Лісистість нашого краю становить 6,2%, тоді як науково обґрунтована — 9%. Щоб її досягти, потрібно створити майже 100 тисяч гектарів нових лісів. Ліси Одещини відносяться до категорій природоохоронного, наукового, історико-культурного та рекреаційно призначення. Вони виконують водоохоронні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, естетичні, виховні та інші функції».
І хоч, за словами очільника профільного відомства, експлуатаційні ліси (для задоволення господарських потреб у деревині) в нашій області відсутні, цінність зелених масивів не є меншою, бо вони захищають усю екосистему регіону від вітрових буревіїв, ерозії ґрунтів, інших негативних змін клімату. Чим більше лісів — тим здоровіша планета.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |