ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОБРОСТАЄМО... СМІТТЯМ
04.12.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 96-97(22315-22316) / Тираж: 8525

Як виявляють і ліквідовують несанкціоновані сміттєзвалища на території Одещини, під час селекторної наради доповідав директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Павло Буланович, яку в режимі онлайн з керівниками РДА, райрад, територіальних громад та міст обласного значення провів Сергій Гриневецький.

За словами очільника профільного департаменту, на Одещині наразі налічується 628 полігонів твердих побутових відходів, які займають 1046,32 га, з них паспортизованими є лише 495. Щорічно на цих полігонах захоронюється близько 6,1 млн куб. м, або 1525 тис. т відходів.

Сміттєзвалища, йшлося у доповіді посадовця, не відповідають вимогам екологічної безпеки, державним будівельним нормам та потребують реконструкції відповідно до нормативно-правових актів. Серед найпоширеніших порушень — функціонування в режимі перевантаження, не належні приймання відходів та подальший контроль за ними, відсутність споруд з вилучення й знешкодження біогазу та фільтрату, відсутність спостереження за станом забруднення довкілля в районі полі-гонів і відомостей щодо реальних обсягів накопиченого.

Із березня до середини листопада цього року було виявлено та ліквідовано 665 несанкціонованих сміттєзвалищ. Зокрема: 28 — у Білгород-Дністровському районі, 31 — в Ізмаїльському, 75 — у Березівському, 77 — у Роздільнянському, 95 — у Болградському, 167 — в Одеському, 193 — в Подільському. Найбільш активними та ефективними у профілактиці недопущення створення несанкціонованих сміттєзвалищ є Шабівська сільська, Іванівська, Любашівська, Чорноморська селищні та Татарбунарська міська територіальні громади. Щодо розроблення алгоритму дій з виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ прозвітували лише вісім органів місцевого самоврядування (Вигодянська, Знам’янська, Коноплянська, Яськівська сільські, Авангардівська, Доброславська, Чорноморська селищні та Подільська міська ради).

Відтак за систематичне невиконання сільськими, селищними, міськими радами протокольних доручень ОДА було запропоновано скоротити їм фінансування заходів щодо виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ з обласного фонду, адже від грошей допоки не відмовлявся ніхто, а ось освоювати отримане за призначенням багато хто не поспішає.

Павло Буланович акцентував увагу учасників селекторної наради і на додаткових проблемних питаннях у зазначеній сфері. Йдеться, зокрема, про відсутність на Одещині сортувальних ліній та інших технологій з перероблення твердих побутових відходів, а роздільне збирання окремих компонентів таких відходів запроваджене тільки в 30 населених пунктах.

Загалом в області перевезенням твердих побутових відходів зайняті лише 86 суб’єктів господарювання, діють 32 підприємства з їх збирання та 7 об’єктів працюють над переробкою.

Як наголосив доповідач, про-фільний департамент, проаналізівавши ситуацію, підготував типовий алгоритм дій з виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ і санітарного очищення населених пунктів. З порушниками, запевняють, більше не церемонитимуться.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту