Ми вже звикли, що для програм у телефоні регулярно виходять оновлення. З’являються новий функціонал та можливості. Але іноді трапляються помилки, коли програма не завантажується, або погано працює.
Давайте розберемося, хто такий DevOps-інженер і чим він займається.
Що роблять DevOps-інженери?
DevOps – це не посада, а назва методології, Development та Operations (розробка та експлуатація). Ця методологія потрібна для того, щоб програмісти та кінцеві користувачі ефективно взаємодіяли. Коли програміст додає новий функціонал у додаток, його код проходить безліч етапів. Код тестують, перевіряють на вразливості, відправляють на сервер або до хмари для запуску в інтернеті. DevOps-інженер стежить за тим, щоб весь цей виробничий процес був швидким та автоматичним.
Що роблять DevOps-інженери?
У великих ІТ-компаніях працює кілька команд розробників. Одні пишуть код, а інші запускають його та експлуатують. DevOps-інженери потрібні, щоб робота між командами була злагодженою. Будь-які зміни коду, які вносять програмісти, мусять швидко потрапляти до користувачів. Це важливо, інакше компанії втрачатимуть прибуток. Ніхто не любить, коли в програмі виникають помилки, а розробники не поспішають їх виправляти.
Стаття на тему: Хто такий тестувальник ігор і скільки заробляє?
Які навички потрібні DevOps-інженеру?
Девопси на роботі багато спілкуються із розробниками. Не буває стабільних програм, негаразди постійно трапляються: то програма не працює, то не «збирається» код у хмарі. З усіма цими проблемами зазвичай звертаються до DevOps-інженеру. Усе, що пов’язане зі стабільністю інфраструктури, лягає на його плечі. Важливо вміти спілкуватися з людьми, шукати спільні точки дотику.
У роботі DevOps-інженера багато технологій швидко застарівають або стають неактуальними в конкретній компанії. Щоб залишатися на плаву, варто вибрати певний набір технологій: спеціалісти називає його стеком. Олег Миколайченко, який обіймає посаду Head of Infrastructure, рекомендує AWS , Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack , EFK . Краще досконало знати один стек, ніж нахопитися по верхівках різних технологій.
Стек технологій DevOps
Як стати DevOps-інженером?
Зазвичай у DevOps-інженери приходять із системних з адміністраторів. Навички сисадміну дозволяють впоратися з більшістю завдань на початковому етапі. З часом DevOps «прокачує» потрібні знання та методи, які використовують у компанії.
Профільна освіта для DevOps-інженера не є обов’язковою. Роботодавцям важливо, щоб людина була з досвідом, або вміла автоматизувати процеси.
Вас може зацікавити: Курси англійської для спеціалістів
Багато компаній готують DevOps-інженерів на інтенсивних курсах, які називаються буткемпами. Цей процес триває від 3 до 6 місяців. Найчастіше, після закінчення курсів компанія гарантує працевлаштування. Варто зазначити, що курси є досить дорогими — від 2 тисяч доларів. Але й зарплати у цій сфері не малі.
Скільки заробляє DevOps-інженер в Україні?
Скільки заробляє DevOps-інженер?
Середня зарплата DevOps -інженера в Україні – 60 тисяч гривень. На випробувальному терміні спеціалісти отримують від 15 до 40 тисяч гривень. Просунуті Senior DevOps одержують від 5 тисяч доларів.
Великі компанії шукають людей з досвідом роботи системним адміністратором щонайменше 2 роки. За такий термін сисадмін стикається з усіма можливими проблемами та вміє їх вирішувати. Працювати потрібно, як правило, в офісі, але є й віддалені варіанти. Компанії передбачають системи бонусів, щоб утримати та мотивувати DevOps-інженера.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |