На виставах в Одеському національному театрі опери та балету нерідко можна побачити людей на інвалідних візках — створення безбар’єрного середовища впродовж багатьох років залишається одним із пріоритетів цього закладу культури.
Задля зручності осіб з обмеженими фізичними можливостями головні входи у театр та зал для глядачів обладнані пандусами. У центральній частині залу передбачені спеціальні місця для такої категорії відвідувачів. На першому поверсі є туалет для осіб з інвалідністю.
Оперний, першим серед закладів культури Одеси, який презентував цикл перекладів жестовою мовою театральних екскурсій для людей з вадами слуху. Перший етап складається з п’яти авторських лекцій, серед яких, зокрема, «Музей театру: історична експозиція Одеської опери» та «Одеська опера: англійський вхід театру».
Лекцiї перекладені професіоналкою, членкинею Всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови А. Синявською за текстами авторських екскурсій завідувачки літературно-драматичною частиною театру, кандидатки мистецтвознавства Лілії Нейчевої.
Сурдопереклади доступні за відповідними QR-кодами на інформаційних ресурсах театру.
Для зручності перегляду спектаклів використовується електронне табло, на якому ведеться переклад українською мовою і титрування репертуарних вистав. Це допомагає розуміти сенс сюжетної лінії.
Роботи зі створення «Безбар’єрного середовища» в Одеській опері планують продовжити цьогоріч. До речі, особи з інвалідністю, як і представники інших пільгових категорій, в останню середу кожного місяця мають право на безкоштовне відвідання вистав.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |