Якщо лунає довгий сигнал сирени тривалістю до 1 хвилини, це означає — «Повітряна тривога». Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає відбій повітряної тривоги.
У разі отримання сигналу повітряної тривоги від будь-якого офіційного каналу інформації необхідно пройти до укриття.
Окрім об'єктів цивільної оборони, як тимчасовий притулок можна використовувати підвали житлових будинків, які співробітники ЖКС міста вже відкрили та продовжують відкривати у всіх районах. Також великі підвали є в багатьох школах та дитячих садках.
Як тимчасові притулки можуть використовуватися підземні паркінги споруд та будинків. Будівельні компанії «Будова» та «Гефест» сповістили одеську міську владу про готовність паркінгів своїх зданих будинків до прийняття городян, про що поінформував офіційний сайт Одеської міської ради, на якому можна знайти конкретні адреси.
Якщо нема можливості вийти з дому — не підходьте до вікон, не виходьте на балкони!
Будьте біля несучої стіни або ховайтеся у закритому приміщенні, наприклад у ванній, а краще лягайте в неї.
Якщо ви потрапили під стрілянину в якомусь місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може послужити бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками — вони часто стають мішенями.
Де б ви не знаходилися, тіло повинно бути в максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоби вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом п’яти хвилин.
Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно змiцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) — це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.
Закривайте долонями вуха та відкривайте рот — це врятує від контузії, убереже від баротравми.
Не приступайте до розбору завалів самостійно, чекайте фахівців з розмiнування та представників аварійно-рятувальної служби.
Снаряд (ракету) можна помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень — димові слiди ракет.
Організуйте постійне спостереження, постійно тримайте у полі зору будівлі та споруди, які знаходяться поруч та якi можна використовувати як укриття. Після сигналу спостерігача є декілька секунд для того, щоб сховатися.
Ховайтеся у підвалі або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирaйтe мicцe в кутку мiж несучими стінами та недалеко від вікон чи дверей для того, аби миттєво покинути будинок у випадку попадання снаряда.
Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже пiсля залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби, коригування вогню або зміна позиці
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |