ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
5 простих кроків для порятунку від паніки
02.03.2022 / Газета: Чорноморські новини / № 17(22340) / Тираж: 8525

У кожній непростій життєвій ситуації дуже важливо зберігати спокій та тверезий розум. Найголовніше — впоратися зі страхом та панікою, неодмінними супутниками розгубленості, коли втрачається контроль над тим, що відбувається довкруж. Панікам і тривогам піддаються не лише жінки чи слабкі духом. Така наша людська природа, яка опирається на інстинкт самозбереження.

У соціальних мережах багато говорять про психологічну техніку «заземлення», яка допоможе впоратися із панічним станом. Ця техніка у психології має назву «Grounding» (у перекладі з англійської «заземлення»).

Найважливіше — припинити стежити за своїми переживаннями та думками і перемістити увагу на те, що розташоване навколо. Так ви зможете відволіктися від неприємних переживань і сприймати новини з «холодною» головою.

Суть цієї техніки проста і полягає в такому: якщо ви відчуваєте паніку, спробуйте уважно оглянути все навколо себе, знайти та зосередитись на будь-яких 5 речах, які людина може побачити; 4 речах, які людина може відчути на дотик; 3 речах, які людина може почути; 2 речах, запах яких людина може відчути; на 1 річ, яку можна відчути на смак.

Неспішно рахуйте вголос: 5, 4, 3, 2, 1…а потім навпаки.

У будь-якому разі це дозволить відволіктися від проблем та відпочити психіці.

Загалом, щоб зберегти не лише своє життя, але фізичне й психологічне здоров’я, необхідно виробити правильний алгоритм дій, відтак усім нам необхідно «озброїтися» знаннями.

У стані паніки людина просто не здатна шукати альтернативні рішення й не бачить наслідків уже прийнятих рішень. Коли ж вдалося побороти страх та паніку, будуйте план дій. Дайте собі чітку відповідь: «Як врятуватися самому та допомогти іншим?».

Пам’ятайте, що оптимісти, які сприймають навколишній світ позитивно, а також люди, які мають стійку психіку, сильну волю й навички самоконтролю, виживають в екстремальних ситуаціях частіше й виходять із посттравматичних станів набагато швидше.

Саме психологічні резерви людини найчастіше є вирішальними для виживання в більшості екстремальних ситуацій.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту