24 березня Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Законодавці доповнили Кримінальний кодекс відповідною статтею, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років — за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боє-припасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Ген-штабом ЗСУ чи Міноборони або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.
За поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, передбачено по-збавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Позбавленням волі на строк від 8 до 12 років караються вищевказані дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |