Підтримка військових та людей — найважливіше. А все, що планували побудувати, побудуємо після перемоги
В Авангардівській громаді виділено 44,6 мільйона гривень на підтримку зсу, тероборони, жителів громади та внутрішньо переміщених осіб
Поки Збройні Сили України дають відсіч російському загарбнику, органами міс-цевого самоврядування вживаються заходи щодо забезпечення життєдіяльності громад, її мешканців, переміщених осіб та впроваджуються заходи супротиву противнику.
Сьогодні найважливіше — це перемога України! Тому всі сили і ресурси мають бути спрямовані на її досягнення. Сільські, селищні та міські громади Одещини — це багаті, сильні територіальні громади, які мають потужні бюджети.
У Авангардівській громаді, самодостатній, хоча й не найбагатшій в області, з початку війни з бюджету вже передбачено та затверджено програмами 44,6 млн. грн. на підтримку Збройних Сил України, територіальної оборони, підтримку жителів громади та внутрішньо переміщених осіб. І така підтримка має бути в кожній громаді!
Зокрема, в Авангардівській громаді затвердженими програмами передбачено:
— надання одноразової грошової допомоги мешканцям Авангардівської громади, які були мобілізовані на військову службу в порядку, визначеному Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», або зараховані до лав військової територіальної оборони — у розмірі 30 тис. грн. кожному (загалом передбачено 15 млн. грн.);
— надання одноразової грошової допомоги на лікування мобілізованим та зарахованим до тероборони — у розмірі до 100 тис. грн. кожному (загалом передбачено 10 млн. грн.);
— надання одноразової грошової допомоги членам сімей мобілізованих та зарахованих до тероборони у разі загибелі/смерті останніх у ході проведення бойових дій — 100 тис. грн. кожному (загалом передбачено 10 млн. грн.);
— надання одноразової матеріальної допомоги переселенцям — 1 тис. грн (загалом передбачено 500 тис. грн.), це не враховуючи допомогу з розміщенням і гуманітарну допомогу.
Також на Програму підтримки тероборони передбачено 5,1 млн. грн. Зокрема, 1 млн. грн. спрямовано до обласного бюджету на підтримку тероборони. Здійснюється підтримка військових частин, що дислокуються на території громади. Завдяки соціально відповідальним підприємцям придбано та передано для бійців Збройних Сил України 4 автомобілі для підвищення їх прохідності.
Щоденно надається допомога підприємцями громади, з якими налагоджено по-стійну комунікацію. Так, соці-ально відповідальний та патрі-отично налаштований бізнес нашої громади вже надав Збройним Силам України та підрозділам територіальної оборони допомогу обсягом близько 10 млн. грн.
Триває робота з облаштування проміжних пунктів евакуації з місць проведення активних бойових дій, оскільки через територію нашої громади проходить чотири автодороги регіонального та міжнародного значення. Так, на придбання продуктів харчування, ліжок, ковдр, засобів індивідуального захисту, для розміщення евакуйованих осіб виділено 2 млн. грн.
В громаді формується продовольчий резерв. З селищного бюджету виділено 2 млн. грн. на придбання сухпайків. Майже заповнено логістичний склад продовольчими товарами (макаронні, ковбасні вироби, борошно, олія, цукор, тушонка, сало, печиво, вода тощо).
З метою пошуку товарів, які стали дефіцитними, зокрема медичних засобів, налагоджено співпрацю з рядом громадських організацій та благодійних фондів.
«Зараз підтримка військових та людей — найважливіше. А все, що планувалося відремонтувати та побудувати у 2022 році — школи, дитсадки, амбулаторії, спорткомплекс, дороги, — ще побудуємо! Після перемоги України!» — така позиція голови громади Сергія Хрустовського, який закликає своїх колег — очільників інших громад Одещини — підтримати такі ініціативи, виділяти бюджетні кошти для захисту людей і української землі, не лишатися осторонь, а жителів Авангардівської громади — звертатися з заявами на допомогу до селищної ради, ЦНАПу, старостинських округів.
«Кожен житель нашої громади, який мобілізований чи зарахований до лав територіальної оборони, повинен мати як мінімум військовий одяг, рюкзак з речами першої необхідності та медичну аптечку. Ті, хто воює мають бути спокійні та впевнені в тому, що їх сім’ї матимуть що їсти, що про них потурбуються та допоможуть у разі необхідності.
Робота селищної ради в умовах воєнного стану суттєво змінилася. Ті завдання і функції, які були основними до війни, на сьогодні складають близько 30%. Всі структурні підрозділи сформовано в п’ять робочих груп за ключовими напрямками. Так, це робоча група з питань евакуації та тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб, робоча група з питань забезпечення отримання соці-альних виплат внутрішньопереміщеними до громади, компенсацій, пов’язаних з їх розміщенням, допомог мобілізованим до Збройних Сил України та зарахованим до територіальної оборони особам, робоча група з питань волонтерства та гуманітарної допомоги, робоча група з питань життєзабезпечення стабільної роботи об’єктів соціальної сфери, критичної інфраструктури та житлового фонду населених пунктів, а також робоча група з питань військового обліку, бронювання та мобілізації військовозобов’язаних. Частина працівників селищної ради та комунальних закладів мобілізовані, зокрема троє керівників.
Сьогодні в Центрі надання адміністративних послуг та статростатах за допомогою ІІС «Соціальна громада» щоденно відбувається реєстрація внутрішньопере-міщених осіб для можливості отримання ними грошової допомоги, як з державного, так і з місцевого бюджетів. Наразі за отриманням статусу звернулося вже близько 100 осіб. Працівники ЦНАПу намагаються всіляко допомогти людям, вислуховують і підказують, де знайти житло, взяти одяг, засоби гігієни та продукти».
Війна Росії проти України, як ніколи, об’єднала усіх нас, адже кожен прагне жити у суверенній, незалежній державі і робить усе можливе для перемоги над російським окупантом.
З перших днів війни не залишилися осторонь і патріотично налаштовані жителі Авангардівської громади, які взялися хто чим може наближати нашу перемогу в тилу.
На базі будинків культури у всіх населених пунктах громади облаштовано волонтерські пункти, де організовано збір речей першої необхідності для наших бійців та для евакуйованих людей з територій, де ведуться активні бойові дії. Дівчата та жінки плетуть маскувальні сітки, що є вкрай важливим для захисників.
Окрім цього, з перших днів російського вторгнення небайдужі жителі громади організували справжні «кулі-нарні батальйони».
Авангардівська громада всебічно підтримує захисників та населення у цей складний час, оскільки вважаємо, що наразі маємо об’єднувати наші зусилля у боротьбі зі спільним ворогом і спрямовувати всі сили на досягнення перемоги України!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |