ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Ключові пріоритети — оборонна й енергетична автономія
25.06.2022 / Газета: Чорноморські новини / № 47-48 (22370-22371) / Тираж: 8525

Європейські громадяни масово підтримують спільну політику безпеки та оборони й очікують, що ЄС поетапно припинить свою залежність від російських джерел енергії, свідчать результати оприлюдненого нещодавно дослідження «Євробарометр».

Як повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні, опитування підтвердило також велику підтримку дій ЄС у відповідь на російську агресію проти України.

Дії ЄС у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Згідно з результатами, опублікованими у віснику Flash Eurobarometer, опитування підтверджує, що більшість європейців (59%) задоволені діями ЄС у відповідь на вторгнення Росії в Україну і реакцією їхнього уряду (57%). Найбільшу підтримку мають гуманітарні заходи (93%), за ними — прийом у ЄС українців, які рятуються від війни (91%). 80% підтримують економічні санкції проти російського уряду, компаній і фізичних осіб, а 70% — фінансування надання і постачання військової техніки в Україну.

Оборона і безпека. Переважна більшість громадян ЄС (81%) виступає за спільну політику оборони і безпеки між державами-членами ЄС, у кожній країні принаймні дві третини респондентів підтримують цю точку зору. Крім того, 93% погоджуються з тим, що країни-члени повинні діяти спільно, коли йдеться про захист території ЄС, а 85% вважають, що співпраця в оборонних питаннях на рівні ЄС має бути посилена.

Енергетична автономія. «Євробарометр» також демонструє широку підтримку цілей плану RePowerEU. На думку 87% респондентів, ЄС має якомога швидше зменшити свою залежність від російських джерел енергії. 80% згодні з тим, що енергетична політика може сприяти захисту стратегічних інтересів ЄС. 86% вважають, що скорочення імпорту нафти і газу та інвестування у відновлювані джерела енергії є важливими для загальної безпеки, а 87% — що підвищення енергоефективності зробить ЄС менш залежним від виробників енергії поза межами ЄС. 85% хотіли б, щоб ЄС активно інвестував у відновлювані джерела енергії.

Проблеми, пов’язані зі зміною клімату. 85% європейців вважають, що боротьба зі зміною клімату може сприяти поліпшенню їхнього власного здоров’я і добробуту, стільки ж переконані, що це може створити нові можливості для інновацій, інвестицій та робочих місць. Хоча 49% побоюються, що боротьба зі зміною клімату може завдати шкоди економіці, але 83% вважають, що це може сприяти зменшенню витрат, спричинених у майбутньому більшою екологічною шкодою. На думку 81% респондентів, у довгостроковій перспективі поновлювані джерела енергії можуть зменшити ціну, яку люди платять за споживання енергії.

Основні пріоритети. «Євробарометр» засвідчує, що з огляду на поточну ситуацію європейці вважають оборону і безпеку (34%), а також «досягнення ЄС і його країнами-членами більшої автономії в енергопостачанні» (26%) найпріоритетнішими галузями на 2022 рік. Наступні, з невеликим відривом, — вирішення проблем, пов’язаних з економічною ситуацією (24%), довкіллям та зміною клімату (22%) і безробіттям (21%).

Пандемія коронавірусу. Більшість респондентів задоволена тим, як ЄС впровадив стратегією вакцинації (58%), і тим, як їхній власний уряд втілив її (59%).

Довідково. Дослідження «Спеціальний «Євробарометр» 526 — Ключові виклики нашого часу: ЄС у 2022 році» проводилося через особисте та онлайн опитування (26578 респондентів) із 19 квітня до 16 травня у 27 країнах-членах ЄС.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту