Найближчим часом чинна міська влада відповідно до чинного законодавства повинна прийняти рішення про демонтаж пам’ятника Катерині II і перенесення його фрагментів до Одеського історико-краєзнавчого музею, звідки вони свого часу були незаконно вилучені. Таку позицію Одеської обласної військової адміністрації озвучив 30 серпня в ефірі всеукраїнського телемарафону речник ОВА Сергій Братчук.
«Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на петицію більш як 25 тисяч громадян, підтримав позицію Одеської обласної військової адміністрації про те, що є всі законні підстави і механізми, я особливо підкреслюю — і механізми — для того, щоб це питання закрити раз і назавжди», — зазначив Сергій Братчук. Він уточнив, що «щось повернути до музею, а щось просто демонтувати». Рішення з цього приводу має прийняти чинна міська влада, згідно з вимогами чинного законодавства, і звітувати суспільству, щоб не виникало якихось чуток.
Як наголосив речник ОВА, сьогодні йдеться не лише про декомунізацію, а й про деколонізацію та дерусифікацію Одеси: «Одеса — це не частина російської імперії, наше місто є частиною української, литовської, османської, світової культури та історії. Передусім — це українська історія, тому відповідь на це питання однозначна».
Як відомо, проти звільнення Одеси від катьки-катюги не раз висловлювався Геннадій Труханов, бо, мовляв, від знищення пам’ятників історія не змінюється.
Іншої думки Президент України, який, реагуючи на вже згадану петицію, наголосив на важливості захисту національних інтересів та очищення громадського простору від об’єктів та пам’ятників, що стосуються російської імперської та радянської спадщини, «яка закріплює в Україні російські пропагандистські антиукраїнські наративи».
У вівторок «Суспільне.Новини», посилаючись на ГО «Об’єднання добровольців Одещини», повідомило, що на ім’я міського голови Геннадія Труханова надійшов лист за підписом першого заступника начальника обласної військової адміністрації Бориса Волошенкова з рекомендацією перенести до музеїв ті пам’ятники на честь культурних і військових діячів російської імперії, які є об’єктами культурної спадщини, а ті, що не становлять культурної цінності, — демонтувати, зокрема й пам’ятники Катерині II та Олександру Суворову.
«Звертаємо увагу, що пам’ятник засновникам Одеси (Катерині ІІ) та пам’ятник Суворову у встановленому законом порядку під охорону держави як об’єкти культурної спадщини не приймалися, а отже для вжиття заходів з їх демонтажу відсутня необхідність в отриманні спеціальних дозволів у Міністерстві культури та інформаційної політики України або інших органах охорони культурної спадщини. Враховуючи зазначене, обласна державна адміністрація рекомендує розглянути питання про демонтаж зазначених па-м’ятників», — йдеться у листі.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |