Древлеправославна церква України відновила свою історичну назву та юридично оформила вихід з підпорядкування Московській митрополії Російської (Руської) православної старообрядницької церкви.
Таким чином, зазначає Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), ця церква зробила нові важливі кроки на проголошеному навесні шляху до автокефалії. Вперше вона повідомила про наміри щодо автокефалії та рішення вийти з підпорядкування москві 3 квітня 2022 року у своєму відкритому зверненні.
Древлеправославна церква України пройшла крізь численні заборони з боку московської/російської й згодом радянської влади. Із 1988-го ця релігійна спільнота змогла відновити діяльність у правовому полі, однак лише як складова Російської (Руської) православної старообрядницької церкви. Водночас духовний центр Древлеправославної церкви — в Україні, у селі Біла Криниця Чернівецької області, термін же «старообрядці» не є самоназвою спільноти, а був запроваджений ззовні.
Українські віряни повернулися до історичної назви «древлеправославні християни». Прийнятним також є термін «старовіри».
Білокриницька митрополія древлеправославних християн має у своєму канонічному підпорядкуванні парафії на теренах Румунії, США, Канади, Італії, Австралії, Німеччини, Грузії, Латвії та інших країн Європи.
«Від весняного наміру до його осінньої реалізації шлях був непростий, і ми щиро раді, що він пройдений. Тепер для цієї релігійної спільноти відкриті нові можливості та нові виклики. Вона мала відвагу відмовитися від того, що було нав’язано ззовні, та обрати власний шлях — можливо, нелегкий, але це шлях тих, хто цінує свободу!» — прокоментувала подію голова ДЕСС Олена Богдан.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |