Європарламент ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму. За відповідну резолюцію проголосували 494 європарламентарі, 58 були проти, 44 утрималися
У документі Європарламент визнав, що Росія здійснює «невибіркові атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру» в Україні, унаслідок чого загинули тисячі людей. На окупованих територіях агресори проводять «страти без суду і слід-ства, здійснюють викрадення, сексуальне насильство, катування та інші звірства», додається в резолюції. У документі згадано і про масові вбивства у Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, а також напади на маріупольський театр та залізничний вокзал Краматорська.
Автори проєкту, повідомляє «Європейська правда», наголошують, що росія порушує принципи Статуту ООН, спричинила гуманітарну кризу в Маріуполі, зруйнувавши 95% цього міста, перекриває доступ українців до газу, електроенергії, води, інтернету, до основних товарів і послуг.
«Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, які чинить російська федерація проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права є актами терору проти українського населення та воєн-ними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення і засуджує ці напади і звірства та інші акти, до яких вдається росія задля досягнення своїх де-структивних політичних цілей в Україні і на території інших країн; у контексті сказаного вище, визнає росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму, — йдеться у тексті резолюції.
Європарламент закликав євроспільноту (як на рівні ЄС, так і на національному) розробити правову базу для визначення держав як спонсорів тероризму та держав, які використовують засоби тероризму.
Євродепутати закликали ЄС та його держави-члени вжити заходів для ініціювання всеосяжної міжнародної ізоляції рф, у тому числі щодо членства росії у міжнародних організаціях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території рф.
З огляду на ескалацію російських ударів по цивільній інфраструктурі України, Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти рф.
Після схвалення президентка Європарламенту має направити резолюцію високому представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки, Раді ЄС, Єврокомісії, урядам і парламентам держав-членів, генсекретареві ООН, Раді Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, управлінню Верховного комісара ООН з прав людини, управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародному комітету Червоного Хреста, Міжнародному кримінальному суду, президенту, уряду і парламенту рф, президенту, уряду і парламенту України.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |