ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Головне — людський ресурс
07.01.2023 / Газета: Чорноморські новини / № 1-2(22426-22427) / Тираж: 8525

Маразліївській громаді торік вдалося заощадити 250 тисяч бюджетних гривень завдяки рекомендаціям і консультаціям, а також практичним знанням, отриманим під час участі у проєкті «План бюджетної стабілізації», реалізованому програмою «U-LEAD з Європою».

— Дуже вдячна експертам U-LEAD за такий вчасний і корисний проєкт. Спільно з ними ми проаналізували видаткову і дохідну частини нашого бюджету. Ми пройшли кожний крок і зрозуміли, що треба переосмислити нашу діяльність. Наприклад, ми планували витратити чималі кошти на розробку нормативно-грошової оцінки, але експерт підказав, як це можна зробити інакше, і в результаті ми вже заощадили 250 тисяч для інших важливих потреб громади, — розповіла керівниця фінансового управління Маразліївської сільської ради Анна Городецька.

У проєкті «План бюджетної стабілізації» взяли участь представники 40 громад з усієї України, з-поміж яких десять — із південного регіону: Маразліївської, Фонтанської, Кушугумської, Коблевської, Вільнянської, Томаківської, Магдалинівської, Васильківської, Дмитрівської та Приютівської. Експертом проєкту в південних областях є фахівець Інституту бюджету та соціальноекономічних досліджень Олександр Іваніна, а його тандемний партнер — радниця з питань місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» на Одещині Олеся Голинська.

Упродовж двох місяців функціонування проєкту кожна з громад-учасниць провела комплексний аналіз понад 150 бюджетних показників. На основі отриманих результатів разом з експертами були розроблені спеціальні інструменти, які допомагають досліджувати доходи та видатки, виявляти можливості для балансування коштів, а також запобігати фінансовим ризикам.

Серед рекомендацій щодо розробки плану бюджетної стабілізації Олександр Іваніна наголосив, що такі заходи повинні спиратися на потреби людей та акумулювати людський ресурс, бо вся найкраща інфраструктура, в яку вкладені сотні мільйонів, може бути знищена і єдине, що залишиться, — це людський ресурс, А ще додав, що в основу всіх стабілізаційних заходів повинен бути покладений місцевий економічний розвиток, є джерелом первинного накопичення та використання (стабілізації) ресурсів територіальних громад — комунальної власності, людського ресурсу, бюджету тощо. На думку експерта, місцевий економічний розвиток повинен мати сталі показники в умовах воєнного часу та стійку тенденцію зростання у повоєнний період.

— Програма U-LEAD першою запропонувала громадам проєкт з розробки планів бюджетної стабілізації. Це унікальний досвід для органів місцевого самоврядування. Плануємо залучити учасників проєкту до обміну досвідом під час заходів для фінансистів у 2023 році, — зазначила Юлія Молодожен, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Автор: Оксана СТЕЛЬМАХ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту