В тривожний військовий час прийшовся золотий ювілей вченого, кандидата медичних наук, доцента, завідуючого відділенням судово-медичних молекулярно-генетичних експертиз Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз Руслана Григоровича Кривди.
Як і весь український народ, колектив обласного бюро працює на перемогу. Відділення судово-медичних молекулярно-генетичних експертиз ефективно функціонує протягом 15 років. Основним напрямком в роботі є: ідентифікація тіл військовослужбовців, які загинули внаслідок злочинних дій збройних сил агресора; участь у створенні бази даних генетичних ознак — встановлення ДНК-профілів родичів, осіб, які розшукуються; ідентифікація особи при дослідженні біологічного матеріалу по кримінальним провадженням; встановлення біологічного батьківства (материнства) тощо.
Руслан Кривда закінчив Одеський державний медичний університет. Працюючи в Одеській міській клінічній лікарні, здобув спеціальність «судово-медична імунологія» і в 1997 році зарахований на посаду судово-медичного експерта. Таким чином, молодий спеціаліст продовжив династію свого батька — доктора медичних наук, професора Григорія Федоровича Кривди, лауреата конкурсу газети «Вечерняя Одесса» пам’яті Б. Ф. Дерев’янка «Люди дела».
Руслан Кривда постійно підвищує свою кваліфікацію. В 2010 році захистив дисертацію за спеціальністю «Судова медицина» з присвоєнням звання кандидата медичних наук. Він автор більше 50 наукових робіт. Але вчений на цьому не зупиняється. В 2016 році він навчається на курсах при Національній медичній академії післядипломної освіти, а в 2017 році закінчує Одеський регіональний інститут державного управління при президентові України, здобувши кваліфікацію «Магістр державного управління». Він член Асоціації судових медиків України. В листопаді 2021 року рішенням Атестаційної колегії Р. Г. Кривді присвоєно звання доцента кафедри судової медицини і медичного законодавства.
Разом з дружиною Іриною, також судовим медиком, виховують 9-річного сина Олександра, який вже цікавиться генетикою. Так що продовження династії є.
Сьогодні, в період війни, співробітники відділення виконали понад 400 складних судово-медичних молекулярно-генетичних експертиз , які були призначені в 2022 році на підставі постанов судових та слідчих органів Одеси та регіону, в тому числі 8 тіл цивільних громадян, які загинули внаслідок ракетного обстрілу житлової будівлі ЖК «Тирас», а також дев’яти військовослужбовців військово-морської бази в м. Очакові.
7 лютого висококваліфікованому експерту, педагогу Руслану Григоровичу Кривді виповнюється 50 років. Бажаємо йому нових здобутків задля перемоги і наукових досягнень в мирній Україні.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |