ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Під личинами благодійників
09.03.2023 / Газета: Чорноморські новини / № 11(22436) / Тираж: 8525

Нацполіція затримала шахраїв, які від імені керівників обласних військових адміністрацій збирали гроші для захисників. Фігуранти надсилали листи-прохання підтримати ЗСУ за підписами представників влади. Залежно від можливостей, бізнесмени переказували спритникам від 10 до 100 тисяч гривень. Таким чином ті «заробили» понад 3 мільйони, ошукавши 60 підприємців.

Оперативники карного розшуку поліції Одещини розпочали розслідування ще минулого року, тільки-но дізналися, що невстановлені особи розсилають листів за підписами начальників обласних військових адміністрацій про збір благодійної допомоги. Як з’ясували, за цим стоїть організована злочинна група, де кожен учасник виконує свою роль: пошук людей, які за незначну винагороду відкривали на свої імена банківські рахунки; придбання абонентських номерів; активація акаунтів; спілкування з громадянами, представляючись посадовцями ОВА; збір коштів від довірливих; переведення грошей із рахунків у готівку.

Над документуванням протиправної діяльності фігурантів працювали одеські оперативники спільно зі слідчими обласної поліції, працівниками Департаменту карного розшуку Нацполіції та колегами з Дніпропетровської і Тернопільської областей, фахівцями Кібердепартаменту СБУ під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

«У липні 2022 року ми встановили сімох зловмисників, у тому числі організатора шахрайської схеми. Він із 2013-го відбував покарання на тимчасово окупованій території Луганської області за особливо тяжкі злочини, керував співорганізаторами у телефонному режимі. Ще кілька його спільників працювали за кордоном. Правоохоронцям вдалося за-тримали чотирьох підозрюваних — жителів Дніпропетровської області. Також на той час поліцейські встановили п’ятнадцятьох ошуканих підприємців, які загалом пожертвували на допомогу ЗСУ понад мільйон гривень. Уже тоді ми розуміли, що і зловмисників, і потерпілих значно більше, а сума «пожертв» сягає кількох мільйонів гривень», — розповів т.в.о. начальника Управління карного розшуку ГУ НП в Одеській області Ігор Панченко.

Тож оперативники та слідчі не припиняли встановлювати співучасників затриманих осіб і збирати докази їх протиправної діяльності. Результатом цієї кропіткої роботи стало проведення наступного етапу затримання фігурантів.

«28 лютого ми затримали ще п’ятьох підозрюваних осіб. У них проведено низку санкціонованих обшуків на території Києва, Дніпра та Херсона. Встановили також шістдесятьох підприємців, яких шахраї ошукали загалом на понад три мільйони гривень», — додав Ігор Панченко.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили про підозру у створенні злочинної організації та участі в ній, а також у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, десятьом правопорушникам. Організаторові злочинної схеми підозру повідомили заочно.

Слідство триває. За скоєне учасникам злочинного угруповання загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За матеріалами офіційного сайта ГУ НП в Одеській області.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту