ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Не бійтеся, але й не чіпайте!
01.06.2023 / Газета: Чорноморські новини / № 23(22448) / Тираж: 8525

Останнім часом соцмережі заполонили відеоролики, на яких одесити фіксують свої зустрічі зі зміями в найнесподіваніших місцях міста: на вулицях, у парках і навіть на морі.

«Думська.net» звернулася за коментарем до директора Одеського зоопарку Ігоря Бєлякова.

За його словами, збільшення активності змій цілком нормальне і пов’язане з погодними умовами. «Нам справді надходить по кілька дзвінків на день від городян про зустрічі зі зміями, але підвищення активності змій не означає, що їх побільшало, — вони просто стали активнішими, — зазначив директор звіринцю. — У змій усе життя побудоване на сезонах: взимку сплять, навесні виходять зі сплячки, а чим тепліше, тим вони активніші».

Ігор Бєляков наголосив, що нічого небезпечного в одеських зміях нема, адже в нашому регіоні водяться тільки неотруйні. «На Одещині мешкає два види вужів: звичайний, із жовтими вухами — його стає дедалі менше, і водяний, — розповів він. — Останнього якраз і плутають із гадюкою, але справжня гадюка ніколи з власної волі у воду не полізе. Вужі — це абсолютно нешкідливі плазуни, вони не кусають, можуть хіба що шипіти і робити випади. Ще є два види полозів: сарматський і жовточеревий. Обидва — у Червоній книзі України. Жовточеревий — найбільша змія Європи. Він агресивний, може активно захищатися, навіть укусити, але він теж неотруйний».

За словами директора зоопарку, найближчі до Одеси території, де зафіксовано отруйних змій, — це Савранський ліс і Херсонська та Миколаївська області. «В Одесі, у межах міста і навколо нього, нема отруйних змій, — підкреслив Ігор Бєляков. — У Савранському лісі водиться гадюка Нікольського, але я сам її шукаю вже 40 років і за цей час зустрів лише тричі. У Херсонській та Миколаївській областях є степова гадюка. Десь за 15 — 20 років вона може перекочувати і до нас, бо клімат змінюється, але поки що її тут нема».

Ігор Бєляков нагадав, що в разі зустрічі зі змією єдине правильне рішення — не чіпати її, а для більшого спокою — сфотографувати з безпечної відстані та надіслати знімок йому на номер +380681404539.

«Якщо ви зустріли змію на пікніку, на рибалці, навіть у парку — не треба її чіпати, і вона вас не зачепить, — наголосив фахівець. — Якщо ж змія заповзла до вас у машину, в будинок або квартиру — таке іноді буває, то перше, що слід зробити, — взяти телефон, зробити кілька фотографій і надіслати мені на вайбер. І я точно скажу, кого ви зустріли і як з ним взаємодіяти».

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту