ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Пробаційні програми — інструмент роботи із засудженими
22.02.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 8(22486) / Тираж: 8525

Проблема злочинності була актуальною в усі часи існування суспільства, посідаючи одне з перших місць серед найбільш гострих проблем, що турбували громадську думку. Не є винятком і сьогодення, навіть навпаки — з кожним роком ця проблема стає дедалі гострішою, набуває характеру глобальності.

Один із чинників, що сприяють успішній боротьбі зі злочинністю, — виправлення осіб, які вже притягувалися до кримінальної відповідальності, зокрема й засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Соціально-виховна робота з такими особами є сферою діяльності уповноважених органів з питань пробації. На підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, суд може покласти обов’язок виконання заходів, передбачених пробаційною програмою. Відповідними наказами Міністерства юстиції затверджено п’ять пробаційних програм для повнолітніх і неповнолітніх суб’єктів пробації, які передбачають заходи, спрямовані на виправлення того чи іншого криміногенного фактора, що став причиною скоєння особою правопорушення.

Пробаційні програми — це новий інструмент пробації. Їх особливість, на відміну від реабілітаційних і корекційних програм, полягає в обов’язках їх проходження. Завдання реалізації пробаційних програм — застосування комплексу заходів, необхідних для корекції соціальної поведінки суб’єктів пробації або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можна перевірити.

Важливим компонентом пробаційної програми на основі когнітивно-поведінкових втручань є те, що у проміжках між заняттями учасникам дають домашні завдання для закріплення отриманої інформації на практиці та напрацювання навичок з їх поступовим ускладненням. Програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок.

У таких програмах більшою мірою застосовані поведінкові техніки та створені умови для набуття корегуючого досвіду через ігрові методики, матеріал подається з використанням метафор, групових ігор та аналогій із життя.

Пробаційна програма може змінити життя засудженого на краще, якщо він не лише відвідуватиме всі передбачені графіком заняття і не порушуватиме вимог та правил, а й виявлятиме особисте бажання змінитися.

Малиновський районний відділ

філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту