ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
На честь Героїв України
28.03.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 25-26(11369-11370) / Тираж: 10407

З нагоди низки вагомих дат мер Одеси Геннадій Труханов підписав розпорядження щодо перейменування п’яти одеських вулиць на честь Героїв України, які загинули, захищаючи незалежність та суверенітет України. Про це повідомляє прес-служба міськради.

Зокрема, в день професійного свята співробітників СБУ, на честь майстер-сержанта СБУ В’ячеслава Бувалкіна перейменовано вулицю Бочарова. Вулиця Махачкалинська відтепер носитиме ім’я Віталія Блажка, який тут жив і ходив до школи. За перейменування цієї вулиці клопотала Національна гвардія України, яка 26 березня відзначила 10-річчя з дня створення.

Також 10 років минуло, як Україна тимчасово вивела Збройні Сили України з Криму. Тоді єдиним підрозділом, який зміг передислокувати всю бойову техніку, стала 10-а бригада морської авіації. Операція проходила під керівництвом Ігоря Бедзая, який відтоді проходив службу в нашому місті. На ім’я Героя в Одесі перейменовано вулицю Якутську, що розташована поруч із Меморіалом 411-ої берегової батареї. Вулиця Марії Демченко перейменована на честь Дениса Максишка. У подальшому навколо Меморіалу планується створити ареал топонімів на честь військових російсько-української війни. Також за клопотанням командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України вулиця Каманіна відтепер носитиме ім’я Валерія Самофалова.

Усі перейменування розглядаються історико-топонімічною комісією при виконавчому комітеті Одеської міської ради. До її складу входять історики, краєзнавці, громадські діячі. Всі перейменування попередньо проходять процедуру обговорення з громадськістю.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту