ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Ми всюди, де готують майбутніх журналістів
06.06.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 45-46(11389-11390) / Тираж: 10407

Меморандум підписано

6 червня — день журналіста України

Аяк інакше — молоді люди мають намір прийти в професію, і ми можемо багато чого розповісти, показати, порадити. Цього разу відгукнулися на запрошення із Одеського державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку.

Красива будова на вулиці Кузнечній справляє враження — величні колони, мармурові сходи, велика циркульна аудиторія, здається, одна з кількох в одеських вишах. Чотири факультети — в очікуванні нових здобувачів вищої освіти. Як нам розповіли керівники вишу, журналістів тут навчають на факультеті бизнесу та соціальних комунікацій, місія якого сформульована так: «Забезпечення високоякісної підготовки здобувачів вищої освіти в умовах цифровізації суспільства, з орієнтацією на сучасні вимоги до майбутніх фахівців в контексті євроінтеграційних процесів».

Основною ціллю візиту журналістів було підписання меморандуму про співпрацю між учбовим закладом та редакцією нашої газети. Під документом поставили свої підписи проректор з наукової роботи Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Катерина Танащук і редактор «Вечерней Одессы» Олег Суслов.

Що передбачає цей договір: конкретні заходи з підготовки майбутніх журналістів — практичні заняття, виробничу практику, лекції практиків газетної справи. Ми із задоволенням познайомимо студентів з процесом макетування та друку. І обов’язково запросимо в музей газети, у якому окрема експозиція присвячена першому редактору, заслуженому журналісту України Борису Дерев’янко.

Музей зв’язкуМузей зв’язку

А поки що навідалися у музей зв’язку, який існує в університеті з 2005 року. Багато цікавого довідалися.

Тут знаходиться понад 300 різних експонатів, які представляють усі основні етапи розвитку електрозв’язку: апарати телеграфного та телефонного зв’язку, радіоприймачі, телевізійна техніка, відеомагнітофони. Особливою гордістю музею є фрагмент кабелю індоєвропейської телеграфної лінії «Лондон — Делі» (1870—1970 рр.), який доходив до Калькутти. Було побудовано кілька ліній, одна з них (11 тисяч кілометрів) проходила крізь Одесу, а далі дном Чорного моря через Керченську протоку. Перше повідомлення телеграфом з Лондона до Калькутти (столицею Британської імперії та її заморськими володіннями) було передано 12 квітня 1870 року. Серед цікавих експонатів — телефонний апарат 1900 року, телеграфний ключ 1929 року, телеграфний апарат Морзе, телетайп зразка 1935 року, перший радіоприймач з дистанційним управлінням «Фестиваль» 1957 року, військові секретні радіостанції, телефонні апарати зразка 1944 року та багато інших цікавих предметів.

Телеграфний апарат МорзеТелеграфний апарат Морзе

Від проректора з наукової роботи Катерини Танащук і вченого секретаря Тетяни Казарян дізнались багато чого про сьогодення університету, сучасні здобутки. Кілька газетних тем вже обговорили, навіть домовилися про зустріч уже цими днями з винахідником дуже важливої розробки, яка рятуватиме життя наших військових на полі бою.

Але про це — згодом.

Автор: Дора Дукова


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту