Гарній людині й камені допомагають
Незважаючи на спеку, численні одесити із задоволенням побували на незвичайній лекції колекціонера Степана Мацюка «Суїсеки» в бібліотеці імені Едуарда Багрицького.
Суїсеки — це камені незвичайної форми та кольору, природні, необроблені. Свою химерну форму суїсеки набувають завдяки тисячолітній «роботі» стихій. Вода та вітер обточують камінь, змінюють його форму і, як вважають японці, душу. Людині залишається тільки знайти той самий, свій, дивовижний суїсеки, принести його додому і підібрати для нього відповідне «ложе».
Самому колекціонеру його кам’яні талісмани допомагають, в тому числі, у власній творчості. У 2010 році він проявив себе у сучасному мистецтві, взявши участь в арт-проєкті галереї «Аурум» під назвою «МАНІфест». Степан Васильович зобразив товстуна, розіп’ятого на своїх грошах, та стодоларову купюру з ликом Христа та девізом «Бог завжди та усюди». В середині сімдесятих професійно займався ікебаною, проводив виставки букетів. А основний заробіток приносило модне в той час карбування.
В 1978-му Степан Мацюк захопився ювелірною справою, працював із золотом, сріблом, міддю, нефритом, яшмою та склом, почав брати участь в міжнародних виставках. Та незабаром був удостоєний низки нагород Міжнародного фонду Карла Фаберже, найвищою з яких є Орден Фаберже, що його вручили йому в 2019 році у зв’язку з 70-річчям та за багаторічний внесок в ювелірне мистецтво.
Майстру є що розповісти, як-ніяк минулого року відзначив півстоліття творчої діяльності. У дев’яностих навіть став успішним арт-дилером, допомагав американським колекціонерам купувати картини художників з усього колишнього Союзу. А тепер проводить виставки своїх картин та малюнків, не забуваючи про давній роман із каменями.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |