ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У країні та світі
08.08.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 63-64(11407—11408) / Тираж: 10407

Відновлення України: план Пріцкер

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер вважає, що майбутнє України визначатиметься не так тим, як вона виграє війну, а тим, як вона «виграє мир». Пріцкер представила список із п’яти умов, які мають забезпечити успішне економічне відновлення України.

План виглядає так: єдиний проєкт планування реконструкції України; швидке збільшення кількості готових проєктів; антикорупційні реформи; міжнародні інвестиції в країну; повернення українців із-за кордону. Вона зауважила, що Україні треба терміново розвинути урядове планування єдиного проєкту відновлення із підходом, коли уся реконструкція — це один великий одночасний проєкт зі зрозумілими пріоритетами. Вона також порадила зміцнювати НАБУ та САП, як головних вартових майбутнього України, як привабливої країни для ведення бізнесу.

Намагалися підробити застосунок «Резерв+»

Міністерство оборони виявило три фейкові вебзастосунки «Резерв+», які перебували на стадії розроблення. Розпочати розсилання зловмисники не встигли.

Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко. Головна ознака підробного сайту — його веб-адреса, яка схожа на реальну, але має певні відмінності. Такі фейкові сайти закінчуються на .top, .website, .org тощо.

Яким має бути «справжній» курс гривні

Українська гривня продовжує утримувати восьму позицію з кінця у списку найбільш недооцінених валют світу згідно з оновленим індексом Біг Маку. Про це свідчать дані рейтингу The Economist за липень 2024 року.

Згідно з даними видання, вартість Біг Маку в Україні становить 118 гривень, тоді як у США він коштує 5,69 долара. Таким чином, українська валюта недооцінена на 49,5% порівняно з фактичним обмінним курсом 41,05 грн/долар. За курсом купівельної спроможності гривня повинна бути на рівні 20,74 грн/долар.

Вдала евакуація українців з Лівану

Україна однією з перших евакуювала своїх громадян із Лівану. Потреба в цьому виникла через стрімке зростання напруги у регіоні.

Серед евакуйованих громадян України 21 жінка та дев’ятеро дітей. Їх доправили до польского Жешува, де консули та співробітники розвідки нададуть всю необхідну допомогу для повернення на батьківщину.

Названий кандидат у віце-президенти США

Камала Гарріс, яку демократична партія обрала для участі в цьогорічних президентських виборах, визначила своїм кандидатом у віце-президенти губернатора штату Міннесота Тіма Волза.

60-річний Волз — ветеран національної гвардії США, колишній вчитель, який почав кар’єру в політиці у 2006 році як член палати представників. У 2018-му був обраний губернатором Міннесоти, обіймає цю посаду другий термін поспіль.

Світові фондові ринки обвалилися

У понеділок акції японських компаній зазнали найбільших за всю історію денних втрат через побоювання щодо уповільнення економічного зростання у США.

Фондовий індекс Nikkei, що включає акції 225 найбільших компаній країни, втратив 4 451 пункт, що стало найбільшим падінням в історії. Інвестори побоюються, що Сполученим Штатам може загрожувати рецесія, а Федеральний резерв почне швидко знижувати ставки, щоб підтримати економіку.

Хто став новим главою ХАМАС

Звуть його Яхья Сінвар і називають головною «мішенню» Ізраїлю за організацію нападу на Ізраїль 7 жовтня. Як вважають експерти, це призначення стало сигналом непокори Ізраїлю, Сполученим Штатам Америки та іншим країнам, які намагаються домогтися укладення угоди про припинення вогню в секторі Газа.

«Для Яхьї Сінвара зарезервовано тільки одне місце, і воно розташоване поруч із Мохаммедом аль-Дейфом, Марваном Іссою і рештою терористів

ХАМАС, відповідальних за різанину 7 жовтня, яких ми вбили», — заявив пресс-секретар ізраїльської армії Авичай Адраї.

Угорщину можуть виключити з Шенгену

У листі, ініційованому чеським депутатом Європарламенту Данушею Нерудовою та литовським парламентарієм Пятрасом Ауштревічусом, висловлено вимогу до Єврокомісії про термінове розслідування рішення Угорщини спростити умови в’їзду для росіян та білорусів.

Законодавці стверджують, що це рішення може стати лазівкою і загрожувати функціонуванню Шенгенської зони як безпечного простору для громадян.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту