ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Тиждень мови і радіодиктант національної єдності
24.10.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 85-86(11429-11430) / Тираж: 10407

Свято розвитку державної мови — День української писемності та мови — відзначатимемо згідно з указом президента у неділю, 27 жовтня. Але вже з понеділка розпочався тиждень мови, заходи якого у центрі уваги багатьох мешканців регіону. Бо цікаві, пізнавальні, креативні, до того ж з випробуванням наприкінці.

Отже, 21 жовтня в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова — духовний скарб народу». З неї почався у закладі тиждень мови.

Ось що про зміст виставки розповіли у бібліотеці:

«Виставка експонує видання з фонду ОННБ, що розкривають чільну роль мови у національному самоствердженні, її надихаючу та консолідуючу силу в загальній справі спротиву російському агресору. Фахівців і пересічних шанувальників рідного слова зацікавлять сучасні розвідки з мовознавства, книжки, що розкривають особливості сучасної української літературної мови та мови професійного спілкування, фахової термінології тощо. Окремий розділ присвячено народним прислів’ям, приказкам і замовлянням».

Яскравою складовою виставки стали мистецькі твори з циклу «Книжка. Слово. Літера» студентів Одеського фахового художнього коледжу імені М.Б. Грекова та їх викладача — художника, члена Національної спілки художників України Віктора Гоманюка.

Також на відвідувачів чекала поетично-музична програма. Власні поезії читав Юрій Работін, голова Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України, голова оргкомітету загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», заслужений журналіст України. З концертною програмою «Стань музикою СЛОВО» виступили викладачі та вихованці Одеської музичної школи №5.

В рамках тижня мови у середу відбулося тематичне засідання мовно-літературного клубу «Дивослово», ведуча — мовознавець, літературознавець, культуролог, журналіст, член Національної спілки журналістів України Тетяна Ананченко. На четвер запланована в онлайн-форматі на сайті Одеської національної наукової бібліотеки лекція «Українська мова — цікаві факти в цифрах». Лектор — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедрою української літератури та компаративістики ОНУ імені І.І. Мечникова Тетяна Шевченко. Тиждень мови з читальних залів крокує також у вищі учбові заклади міста, де фахівці ОННБ проведуть бібліографічні огляди актуальних видань з експозиції «Нові надходження з мовознавства» за темами: «Сучасна українська мова»; «Риторика»; «Ділова і фахова українська мова».

А 25 жовтня, як ми вже анонсували, українці в усьому світі писатимуть радіодиктант. Це традиційна загальнодержавна акція, головною метою якої є не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. До написання диктанту в стінах книгозбірні (вул. Пастера, 13) матимуть нагоду приєднатися не тільки науковці, фахівці та бібліотекарі, але й усі охочі, особливо молодь.

У п’ятницю об 11.00 приєднуйтеся! Нагадаємо: цьогоріч авторкою радіодиктанту є українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. Його прочитає письменник, музикант і військовий Павло Вишебаба. Диктант транслюватимуть на всіх платформах Суспільного — телебаченні, радіо та диджиталі: на хвилях «Українського Радіо» та «Радіо Культура»; наживо в ефірі телеканалу і на сайті «Суспільне Культура»; на YouTube-каналі «Українського Радіо»; на Facebook-сторінках Суспільного.

Автор: Дора Дукова


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту