ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Сельское хозяйство
Глави Мінагрополітики та Одеської ОДА відвідали доброславський завод «Іррігатор Україна» та фермерів регіону
11:35 / 22.10.2021
Сельское хозяйство

ОДЕСА, 22 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький та Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко відвідали важливі об’єкти АПК Одесчини.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської ОДА.

У повідомленнях облдержадміністрації сказано:

В рамках робочого візиту до Одеської області, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, сьогодні, разом з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким відвідали компанію «Іррігатор Україна».

Завод «Іррігатор Україна», який спеціалізується на виробництві крапельної трубки, працює в місті Доброслав Одеської області.

З моменту свого утворення, компанія «Іррігатор Україна» була офіційним представником продукції ізраїльського заводу Metzer – одного зі світових лідерів з виробництва продукції для систем крапельного зрошення. Зваживши зростаючі потреби та перспективи крапельного зрошення для українського ринку, було прийнято рішення організувати власне виробництво.

«В 2015 році ми запустили першу виробничу лінію на обладнанні та за технологією ізраїльського заводу Metzer. Сьогодні наше виробництво набирає обертів і потужності зростають. Навесні цього року ми відкрили нову, вже четверту лінію з виробництва крапельної трубки. Зараз загальна продуктивність виробничих ліній сягає 370 000 000 метрів на рік» – поінформував і міністра агрополітики, і голову ОДА один із засновників Станіслав Сендерович.

За оцінкою експертів, саме магістральні ПВХ шланги LayFlat є ключовим елементом систем крапельного зрошення і усвідомлюючи переваги комплексних рішень та індивідуального підходу до кожного клієнта, в компанії «Іррігатор Україна» обрали напрямок саме на розширення виробничого асортименту продукції в цьому напрямку. І у 2016 році стартувало виробництво гнучкого шланга LayFlat спільно з португальською компанією Heliflex, заснована компанія ТОВ «Хеліфлекс ІСТ Юроп».

«На сьогоднішній день крапельний полив – це «must have» будь-якого фермерського господарства. Крапельне зрошення значно спрощує і прискорює процес поливу сільгоспкультур, що вирощуються на великих площах, як у відкритому ґрунті, так і в теплиці. І для поливу великих сільськогосподарських угідь важливо правильно спроектувати автоматичні системи поливу і вірно спорудити лінію прокачування води, високу надійність якої забезпечує магістральний шланг для краплинного поливу, або як його ще називають – шланг layflat» – який ми і виробляємо у нас на заводі в Доброславі» – продовжив розповідь Станіслав Сендерович.

«Ми переконались, що на заводі «Іррігатор Україна» встановлено і працює новітнє обладнання та чітко налагоджений технологічний процес, які дозволяють виробляти, у нас в Одеській області, продукцію європейської якості, забезпечуючи потреби не тільки українського ринку, а й поставляти продукцію до країн СНД і Європи. За плечима співробітників компанії 15 років досвіду в проєктуванні та вдала реалізація сотень проектів систем поливу як в Україні, так і за її межами. Тож цей досвід є корисним в рамках реалізації в Одеській області пілотного проєкту з відновлення зрошуваних систем» – відзначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

***

АГРАРІЇ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ МЕЛІОРОВАНІ ЗЕМЛІ, ОТРИМАЮТЬ ДЕРЖПІДТРИМКУ, – РОМАН ЛЕЩЕНКО

Про це сьогодні, перебуваючи з робочим візитом в Одеській області, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Сільгосптоваровиробники, які використовують зрошувані землі для виробництва сільськогосподарської продукції, отримають державну підтримку. Відповідну постанову №1070, яка передбачає порядок її надання, опубліковано на Урядовому порталі. Ми поступово, але впевнено рухаємося в напрямку проведення в Україні іригаційної реформи. Розвиток зрошуваного землеробства, а отже, і підтримка аграріїв, які працюють на меліорованих землях, наразі є основним пріоритетом Мінагрополітики», – зазначив Роман Лещенко.

За словами Міністра, Україна має разом із іншими державами реагувати на світові зміни клімату, адже йдеться передусім про продовольчу безпеку.

«Ці речі взаємопов’язані, якщо ми створюємо належні умови виробникам сільськогосподарської продукції, модернізуємо зрошувальні системи, то водночас і зміцнюємо свої позиції в продовольчій безпеці, а ще – оптимізуємо використання водних ресурсів та електроенергії, що в сьогоднішніх реаліях теж дуже важливо. Вода – це цінність, яку нам уже потрібно починати заощаджувати», – наголосив Роман Лещенко.

Бюджетні кошти сільгоспвиробникам перераховуватимуться у вигляді бюджетної дотації на безповоротній основі у розмірі до 25% вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) за введені в експлуатацію зрошувальні системи з 1 листопада 2020 року по 31 жовтня 2021 року. Кошти спрямовуватимуться на реконструкцію наявних або будівництво нових зрошувальних систем. Йдеться про матеріали, дощувальну техніку, канали, трубопроводи тощо.

Це, за словами Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, дасть можливість забезпечити мультиплікативний ефект розвитку економіки України.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.065
Перейти на полную версию сайта