ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Культура
Сегодня в Одессе наградили лауреатов конкурса им. К. Паустовского
15:35 / 15.09.2020
Культура

ОДЕССА, 15 СЕНТЯБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — 15 сентября состоялось награждение лауреатов ХХ муниципального литературного конкурса им. К. Паустовского.

Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Департамента культуры и туризма Одесского городского совета.

Конкурс проводился по пяти номинациям: проза, поэзия, краеведение, популяризация творчества Константина Паустовского, маринистика. На него были представлены 28 книг, сборников, журналов, альбомов.

О лауреатах в сообщении Департамента сказано:

За рішенням журі конкурсу у номінації «Проза» лауреатом конкурсу стала молода, але вже відома одеська письменниця Ганна Михалевська за свій роман «У коконі». Ганна Михалевська — письменниця, літературний критик, редактор. Дія нового фантастичного роману «У коконі» відбувається в Одесі. Тут місто виступає своєрідним коконом для сюжету. Головна героїня Поліна замкнута у психологічному коконі своєї відчуженості. А за спинами містян провертає свої махінації всемогутня корпорація «Кокон». Історія фантастично-містична. Лінія фантастики накладається на корпорацію та її проєкти, а містична дісталась катакомбам, Жеваховій горі, знайденим там святилищам Деметри, і, власне кажучи, міфу про Деметру.

У номінації «Поезія» лауреатом конкурсу визнано талановиту одеську поетесу Владиславу Ільїнську за збірку поезій «Анекдоти про дощ». Владислава Ільїнська член Конгресу Літераторів України та інших літературних спільнот. Фіналіст безлічі українських і міжнародних фестивалів, учасник від України Першої Міжнародної Наради Молодих Письменників в Пєрєдєлкіно, лауреат премії ім. Юрія Каплана.

У 2014 році вийшла перша книга Владислави Ігри розуму», невеликий тираж якої розлетівся, ледве встигнувши з'явитися на світло.

До нової збірки «Анекдоти про дощ» написав передмову Віктор Єрофєєв: «Я давно вже не писав передмов, не став би писати і це, якби не побачив в цих віршах відлітає душу нашого часу ...» «Чи можлива поезія після Освенцима, — цим питанням в ХХ столітті задавався філософ Теодор Адорно. А чи можлива після Чорнобиля? На це питання відповідає своєю другою книгою віршів Владислава Ільїнська. Необхідна, якщо це — вірші ...

У номінації «Краєзнавство» лауреатом конкурсу став одеський письменник, краєзнавець Олександр Бірштейн за літературно-художнє видання з циклу «Прогулянки Одесою» — «Бульвар Французький весь…»

Це книга-альбом, де простежується історія Французького бульвару, кожного його будинку, які ще існують, і яких вже немає крізь призму життя людей, що мешкали в них. У книзі постає безліч окремих яскравих осіб та перехрещення багатьох доль. Сотні раритетних архівних фотографій прикрашають сторінки книги.

У номінації «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» звання лауреату конкурсу присуджено Валерію Дружбінському – колишньому особистому літературному секретарю К.Г. Паустовського за вагомий публіцистичний спадок та постійну активну популяризацію життя та творчості письменника. Валерій Дружбінський (народився У 1939 році) відомий журналіст, мешкає у місті Києві. У 1964-1968 роках прцював літературним секретарем Костянтина Паустовського. З кінця 1968 по 1981 рік – власний кореспондент газети «Известия» на Півдні України. З кінця 1981 року працював головним редактором журналів «Новини кіноекрану» та «Вавілон» (Київ). У 1991-1992 роках викладав в Еймському університеті (США, штат Айова). У 1997-2000 роках – кореспондент газети «Незалежність». З 2001 року і по теперішній час – спецкор газети «Зеркало недели. Украина». Брав найактивнішу участь у створенні музеїв К.Г. Паустовського у Києві та Старому Криму. Написав і видав низку книжок про Костянтина Паустовського.

Також в номінації «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» лауреатами стали співавтори соціально-культурного проекту «Кают-компанія Морської бібліотеки Одеси», який функціонує на базі бібліотеки-філії № 2 ім. Паустовського ЦБС для дорослих м. Одеси головний редактор газети «Моряк України» Анатолій Венгрук та журналіст і письменниця Інна Іщук.

У номінації «Мариністика» звання лауреатів конкурсу розділили одеський журналіст, поет, письменник-мариніст Іван Рябухін за книжку «Маяки Одеси та Одещини» та автори Борис Амчиславський і Едуард Амчиславський за книжку «Чорне море Леоніда Утьосова. Морська тема у житті та творчості Леоніда та Едіт Утьосових».

Дипломантами конкурсу у 2020 році стали: Галина Лєкарева-Нікітіна, Олена Андрейчикова, Євгенія Красноярова, Олег Дрямін, Світлана Лисенко, Тетяна Німас.

Директор ЦБС для дорослих Наталія Кликова зазначила, що однією з першої ім'я Паустовського стала носити Одеська бібліотека, яка популяризує творчість письменника.

Завідувач бібліотеки № 2 ім. К. г. Паустовського Карина Апарінова представила прочитала цитати з повісті «Золотая роза», де Костянтин Георгійович напутствує літераторів.

Також були показані відеоролики про бібліотеку і кают-компанії Морська бібліотека Одеси, підготовлені Олександром Апаріновим.

Була представлена концертна програма. Душевно і лірично прочитала уривок з повісті «Время больших ожиданий» Світлана Лукіна. Заслужений працівник культури України Анна Розен і лауреат багатьох премій Елена Куклова виконали літературно-музичну композицію «Старик в станционном буфете». Лауреат міжнародних конкурсів Ганна Слободяник виконала пісні про Одесу.

Про видання переможців конкурсу ім. Паустовського красномовно розповіла виставка «Все життя, написане в книгах».


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.060
Перейти на полную версию сайта