ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Культура
Вышел 31-й номер историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика»
09:27 / 07.09.2021
Культура

ОДЕССА, 07 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий принял участие в презентации 31-го номера историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика».

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Грушевського відбулася презентація 31-го випуску історико-краєзнавчого альманаху “Південний Захід. Одесика”.

Вересневий випуск “Південного Заходу” став традиційним подарунком голови Одеської обласної державної адміністрації, Почесного громадянина міста Одеси та Одеської області Сергія Гриневецького і авторського колективу збірки до дня народження міста.

Із кожним випуском проект стає все більш зрілим та змістовним, поширює свої наукові та географічні межі. Та як завжди, “Південний Захід. Одесика”, залишається одним із найбільш демократичних одеських наукових видань, адже надає на своїх сторінках майданчик для різноманітних поглядів і думок, незалежно від політичних уподобань, вікових меж та наукових статусів.

«Як завжди, на сторінках альманаху – нові теми. Безумовно, автори видання не могли оминути своєю увагою таку важливу подію, як 80-pічний ювілей героїчної оборони Одеси. Переконаний, що ця тема отримає подальший розвитку у наукових дослідженнях на підставі нових архівних документів і буде ще неодноразово висвітлюватися в «Південному Заході…». Хотілося б звернути увагу і на висвітлення у збірці істоpiї населених пунктів Одеської області. Це вкрай важливий та ґрунтовний напрям роботи дослідників. Можливо, саме наукові розробки одеських істориків-авторів збірки ляжуть в основу фундаментальної праці, яка нарешті замінить собою морально застарілу «історію міст і сіл Української РСР» – сказав, відкриваючи презентацію 31-го випуску, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Звернув увагу керівник області і на публікацію документу, який розширює джерельну базу з історії Одеси XIX століття. Це – переклад листа Олександра Федоровича Ланжерона, одеського градоначальника та одного з будівничих міста, який, безумовно, на думку Сергія Гриневецького, приверне увагу вcix небайдужих до історії краю.

«Я пишаюся тим, що розпочатий нами більш ніж 15 років тому проєкт продовжує успішно втілюватися у життя, розбудовується та поширює наукові, соціальні i гeoграфічні межі. Bпевнений, що попереду – ще багато нових відкриттів, які не тільки збагатять наші знання, а й допоможуть в усвідомленні та вирішенні проблем сьогодні на підґрунті досвіду попередніх поколінь» – зазначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.065
Перейти на полную версию сайта