ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Культура
В Аккерманской крепости восстановили исторические плиты с надписями
11:50 / 21.09.2021
Культура

ОДЕССА, 21 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Историки и археологи Одесчины восстановили плиты с надписями, которые согласно историческим документам находились на стенах Белгород-Днестровской крепости.

Об этом, как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», сообщается на Фейсбук-странице Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти.

В сообщении УИНП:ЮГ сказано:

Під Одесою археологи поновили історичну справедливість

Археологи Південноукраїнського національного університету імені Ушинського встановили над брамою Аккерманської фортеці копії історичних мармурових плит із зображенням тугри Османського султана Селіма ІІІ (за правління котрого в 1796 році було відреставровано і модернізовано фортецю) і Молдавського князівства.

Про це повідомив в соцмережах керівник археологічних експедицій на фортеці, завідувач кафедрою історії України ПУНПУ ім. Ушинського професор Андрій Красножон.

Про написи на табличках засвідчили дані російських інженерів, що приймали фортецю від турок. За даними археологами, таблички були зруйновані вандалами ще в ХІХ столітті.

Таким чином, Кілійська брама фортеці набула автентичного вигляду, станом на XVIII ст.

Нагадаємо, що лише 1812 року фортеця разом з містом перейшли під юрисдикцію Російської імперії. Втім вже 1918 року Аккерман було приєднано до Румунії. СРСР остаточно встановив свою владу над містом 1944 року. Протягом останніх століть, згідно зі статистичними даними більшість населення Аккермана — Білгорода-Дністровського становили українці.

Відновлення історичної справедливості в цьому контексті робить ще один крок до неприпустимості історичних претензій Російської Федерації на ці території.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.061
Перейти на полную версию сайта