ОДЕСА, 25 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Завтра, в суботу 26 листопада 2022 року, о 12.00, в Одеському художньому музеї, відбудеться відкриття виставки картин до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років: «Голодомор: очима українських художників».
Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Одеської ОДА.
У повідомленні облвійськадміністрації сказано:
На виставці будуть представлені понад 50 робіт українських художників (Миколи Бондаренка, Віри Баринової-Кулеби, Нестора Кизенка, Ніни Марченко, Миколи Шевцова, Володимира Куткіна, Івана Новобранця та Ілька Мироненка та інших) із приватної колекції директора Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса.
«Засобами образотворчого мистецтва ми привертаємо увагу до однієї із найбільших трагедій українського народу — Голодомору, визнаного геноцидом у 18 країнах. Ця трагедія стала об’єктом навмисного замовчування та ідеологічного табу і мала піти в небуття. Більшовицько-комуністична репресивна система працювала на те, щоб витравити у народу його історичну пам’ять. Інформація про масштабне вимирання селян внаслідок експропріації зерна, худоби, продуктів і особистого майна вперто замовчувалась як під час самої трагедії, так і згодом. Сама лише згадка про голод кваліфікувалася як контрреволюційна діяльність, згодом як антирадянська агітація і пропаганда» — говорить директор Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОВА Олена Олійник.
Запрошуємо всіх відвідати виставку, яка діятиме до 30 грудня 2022 року за адресою: м.Одеса, вулиця Софіївська, 5-А.
***
В Одеському музеї західного й східного мистецтва, до 90-х роковин Голодомору, відкрито виставку «Дзвони неспокою» Народного художника України, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука.
«До сумного ювілею – 90-х роковин голодомору – «Розгойдані дзвони пам’яті» безмовно й оглушливо дзвенітимуть у виставкових залах музею в рамках проекту «Не забудемо. Не простимо». Цикл, який Валерій Франчук створив кілька років тому, здобув нині страшну й потужну актуальність. Це — картини, що прийшли до митця як результат тяжких роздумів про штучну катастрофу смерті, влаштовану для українців московськими покручами у 1933 році» — говорить директор Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОВА Олена Олійник.
Виставка працює в Одеському музеї західного й східного мистецтва щодня (окрім середи) з 12:00 до 17:00, за адресою м.Одеса, Пушкінська, 9.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |