ОДЕСА, 23 СЕРПНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – 22 серпня 2023 року в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім О.В. Блещунова відкрилась унікальна виставка-комікс Марії Апрятової.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).
В повідомленні міськради сказано:
Дім Блещунова створив унікальний музейний продукт – графічну новелу «Щоденник війни. Марісель і Панна Кота рятують культурну спадщину».
Графічна новела заснована на подіях, що відбувалися, і це реальний досвід одеських музейників під час воєнного стану за період з 24 лютого по 18 червня 2022 року.
Це 20 аркушів документальної новели, розробленої головним зберігачем Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. О.В. Блещунова Оленою Ілясовою і намальованої чорно-білою графікою професійною ілюстраторкою Марією Апрятовою.
Мета проєкту – привернення уваги до порятунку культурної спадщини країни, розповідь світовій громадській спільноті не лише про реальні загрози у зв’язку з воєнними діями, а й про свідоме знищення російськими агресорами об’єктів культури в Україні і, зокрема, в Одесі.
На відкритті виставки був присутній директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради Іван Ліптуга.
«Тут ми бачимо, яке цікаве вираження отримала хроніка подій війни у вигляді коміксу. Це дуже сучасно й водночас цікаво різним віковим аудиторіям. Я вдячний вам за те, що ви обрали саме такий образ і зробили це реальністю. Сьогодні ми можемо стверджувати на прикладі Молдови, що це викликає інтерес і за кордоном. Ми маємо це розвивати й продовжувати працювати у такому ключі», — сказав Іван Ліптуга.
Комікс, у румунському перекладі, розпочав свою подорож із виставки у музеї історії міста Кишинів (Молдова) й одразу полюбився авдиторії за щирість і людяність образів. Подія відбулася в рамках днів культури України в Молдові 16-30 червня 2023 р.
Як зазначили музейники, наразі комікс вже перекладено англійською та проводиться робота над перекладом його німецькою та французькою мовами.
Детальніше про комікс:
Марісель і Панна Кота – звичайнісінькі кицьки, що жили безтурботним і спокійним життям у незвичайному одеському музеї, більш відомому в Україні як «Дім Блещунова». Але в нашій країні настав день 24.02.2022, який назавжди змінив життя не тільки людей, але й тварин.
Авторки коміксу невипадково зробили головними героїнями подій двох музейних кицьок. По-перше, саме ці тваринки існують і ними багато років опікуються працівники музею. По-друге, Одеса дійсно відома як місто, де до котів більш ніж лояльне ставлення, де люблять і дбають про них.
Навіть за цих обставин, комікс з притаманним одеситам оптимізмом розповідає про порятунок зібрання музею і його частково відновлену діяльність у контексті повномасштабної війни, про життя одеситів у цей надскладний період, що на жаль, продовжується.
Персонажі коміксу стали ретрансляторами емоційного стану колективу музею і через «олюднених» тварин вдалося розповісти правдиві історії з життя музейників та описати їхню роботу щодо порятунку експонатів з першого дня російського вторгнення.
Наразі Марісель і Панна Кота ведуть більш активне соціальне життя, ніж у довоєнні часи, і самовіддано працюють «кототерапевтами» для відвідувачів виставково-комунікаційного простору музею «Кв. № 6».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |