ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Податки
На Одещині у 2022 році вже зібрано майже 32 млн грн екоподатку
17:25 / 16.06.2022

ОДЕСА, 16 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Протягом січня-травня 2022 року на усунення заподіяної довкіллю шкоди в Одеській області зібрано майже 32 млн грн екологічного податку.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області.

У повідомленні податківців сказано:

Протягом січня — травня 2022 року на усунення заподіяної довкіллю шкоди платники екологічного податку Одеської області сплатили до бюджетів всіх рівнів 31,9 млн грн, що на 6,1 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, до державного бюджету надійшло 21,4 млн грн екологічного податку та відповідно до місцевого бюджету – 10,5 млн гривень.

В поточному році значно збільшено сплату екологічного податку за викиди двоокису вуглецю. Так, за 5 місяців поточного року мобілізовано 12,8 млн грн, що на 5 млн грн більше ніж у минулому році.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що відповідно до підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) тимчасово, з 1 січня 2022 року по 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, не нараховується та не сплачується екологічний податок платниками цього податку, зареєстрованими (взятими на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, для об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням екологічним податком, платниками, зареєстрованими (взятими на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначених Кабінетом Міністрів України, не нараховується та не сплачується за I, II, III та IV квартали 2022 року екологічний податок за всі обсяги та види забруднення, що здійснюються стаціонарними джерелами забруднення, передбачені законодавством України, та за всі обсяги утворених радіоактивних відходів та обсяги тимчасового зберігання радіоактивних відходів.

Слід враховувати, що стаціонарне джерело забруднення – підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п.п. 14.1.230 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту