ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Экономика
Глава Одесской ОГА обсудил с председателем АМКУ публичные закупки, госпомощь и диджитализацию
11:51 / 24.06.2021
Экономика

ОДЕССА, 24 ИЮНЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел рабочую встречу с председателем Антимонопольного комитета Украина Ольгой Пещанской.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Про важливість вдосконалення законодавства щодо державної допомоги, роз’яснення правил її застосування та діджиталізацію говорили під час зустрічі у Одеській обласній державній адміністрації керівництво Антимонопольного комітету, проєкту ЄС «Підтримка АМКУ у провадженні правил державної допомоги» і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Візит представників АМКУ до області відбувся в рамках серії тренінгів, спрямованих на роз’яснення правил застосування законодавства про державну допомогу.

Комітет представили його голова Ольга Піщанська, директорка Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Оксана Дягілєва, керівник Проєкту ЄС «Підтримка АМКУ у провадженні правил державної допомоги» (SESAR) Штефан Сабау, голова Південного МТВ АМКУ Дмитро Корчак.

В зустрічі також взяли участь керівник проєкту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» Штефан Сабау, директор Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Оксана Дягілєва, керівник Південного міжобласного територіального відділення АМКУ Дмитро Корчак, заступники голови Одеської ОДА Сергій Підгайний і Олег Муратов, І-й заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський і заступник Одеського міського голови Дмитро Жеман, директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА Дмитро Радулов.

На початку зустрічі голова АМКУ подякувала місцевій владі за підтримку ініціатив Комітету та співпрацю. Ольга Піщанська зауважила, що робота з громадами – у центрі уваги АМКУ. А про посилення довіри до органу свідчить зростання кількості звернень до Комітету за останні два роки.

Також, за її словами, Одеська область, нарівні з іншими приморськими регіонами, є однією з пріоритетних напрямків роботи Комітету.

«Я впевнена, що у наступні півтора-два роки АМКУ буде тісно співпрацювати з приморськими регіонами, зокрема – і з Одещиною. Оскільки портова галузь є дуже важливою для розвитку регіону та економіки країни в цілому. Це одна з тих сфер де потрібна наша спільна праця та спільне докладання зусиль», – сказала голова АМКУ звертаючись до представників місцевої влади.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький наголосив на важливості завдань, що їх ставить перед собою Комітет у рамках тренінгів. А також зазначив, що АМКУ – перший неурядовий орган, що запровадив тісну роботу з об’єднаними територіальними громадами.

«Для кожного чиновника розуміти особливості застосування правил державної допомоги – дуже важливо. Ми надзвичайно зацікавлені у цій підтримці», – сказав Сергій Гриневецький.

«Якщо Україна дійсно хоче розвиватися, то сфера державної допомоги для цього є дуже важливою. Я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо розвинути цей інститут швидше, розробити нове національне законодавство у частині, де його та покращити чинне», – підкреслив керівник Проєкту SESAR Штефан Сабау.

Учасники зустрічі обговорили також необхідність прискорення цифровізації послуг державної влади. Одеська область, зокрема, планує впроваджувати відповідний пілотний проєкт та зацікавлена сприяти швидкій діджиталізації Південного територіального відділення АМКУ. Сторони дійшли згоди щодо початку відповідної роботи.

Окремо учасники зустрічі зупинилися на питаннях щодо оскарження публічних закупівель та методах протидії зловживанням на тендерах.

Дискусія продовжилася під час зустрічі керівництва АМКУ та проєкту SESAR з представниками місцевого бізнесу. Головно суб’єктів господарювання цікавили питання діяльності морських портів.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.067
Перейти на полную версию сайта