ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Экономика
На «Форуме Одесса-5Т» впервые представили инвестпотенциал всего региона
11:50 / 19.09.2021
Экономика

ОДЕССА,19 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий принял участие в презентации инфестиционного потенциала региона на VI-м бизнес-форуме «Оdessa 5t Investment Promotion Forum».

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

В рамках VI-го бізнес-форуму «Оdessa 5t Investment Promotion Forum» вперше було презентовано інвестиційний потенціал Одеського регіону.

“У цьому році Одеська облдержадміністрація, спільно з міської радою, об’єднали свої зусилля аби втілити у життя наші амбітні плани з розвитку місцевої економіки, продемонструвати спільне бачення та перспективи інвестиційного розвитку, адже філософія 5Т (туризм, транспорт, технології, торгівля, траст) охоплює і регіональний аспект: ці складові є базовими у сфері залучення інвестицій в економіку Одеської області. Ми розуміємо, що місто не може жити без регіону, як і область — без обласного центру” – відзначив у своєму вітальному слові до учасників VI-го бізнес-форуму «Odessa 5T Investment Promotion Forum голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

За словами голова Одеської облдержадміністрації, сьогодні, в складних геополітичних та епідеміологічних умовах, що сформувались під впливом глобальної пандемії COVID, перед владою стоять нові завдання – зберегти та примножити інвестиційний потенціал Одещини, сприяти диверсифікації інвестицій та підвищенню інвестиційної привабливості кожної громади. І цьому надзвичайно допомагають ті інструменти, які на сьогодні впроваджує команда Президента Володимира Зеленського.

“Перш за все це — Стратегія Національної безпеки і низка інших стратегій, які виходять з цього основного документу. Ми вже отримали Стратегію людського розвитку, Стратегію енергетичної безпеки, Стратегію економічної безпеки до 20205 року. Тобто, короткострокова стратегія, яка дає чіткий аналіз та інструменти державної підтримки саме для того, аби інвестори залучали свої кошти до України, і до кожного конкретного регіону” – сказав голова Одеської ОДА.

Окремо Сергій Гриневецький зупинився на Програмі Президента України «Велике будівництво», в рамках якої, в Одеській області, відбувається реалізація масштабних інфраструктурних проєктів.

“Загальний обсяг коштів, запланованих за Програмою на 2021 рік – 513,4 млн грн: вже відкрито десятки сільських амбулаторій, збудовано школу у селі Ставрове Подільського району, відремонтовано школи №41 та 33 в Одесі, проведено ремонтно-реставраційні роботи в театрі імені Василька. Ведуться реконструкції та капітальні ремонти в школі в місті Балта, дитячих садках у селах Бородіно та Іллінка, спортивних закладах в Захарівці, і Ананьїві та в Білгороді-Дністровському. До кінця цього року буде завершено будівництво шкіл-садків в Авангарді та Таїрове. Також, буде відремонтовано приміщення школи вищої спортивної майстерності «Олімпієць» в Одесі та здійснено капітальний ремонт приміщень Палацу спорту у селі Кам’янка Ізмаїльського району” – зазначив голова Одеської ОДА.

На думку Сергія Гриневецького, надзвичайно важливою для регіону є реалізація проєктів, що в найближчому майбутньому будуть покращувати інфраструктурну та логістичну складову Одещини і тим самим сприятимуть створенню комфортного бізнес-середовища

“Це – і будівництво дороги в обхід села Паланки, і повітряна лінія електропередач 330 кВ «Новоодеська-Арциз»; і реконструкція автодороги М-14 міжнародного значення на ділянці Одеса-Миколаїв-Херсон; і будівництво автомобільної дороги з мостовим переходом через Дністровський лиман. До кінця 2021 року буде відремонтовано 67,44 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення” – поінформував учасників VI-го бізнес-форуму «Odessa 5T Investment Promotion Forum голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький

Сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості сільськогосподарського комплексу Одещини і реалізація потужної програми з відновлення меліоративної системи.

“Очікуємо на залучення ефективного інвестора в рамках реалізації декількох проєктів на засадах державно-приватного партнерства. Це – проєкти щодо концесій залізнично-поромного комплексу, першого та контейнерного терміналу ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» і концесії пасажирського комплексу в морському порту Одеса” – додав Сергій Гриневецький.

Також, за інформацією голови Одеської облдержадміністрації, на розгляд інвесторів пропонується проєкт з реконструкції Ізмаїльського аеропорту, в рамках якого передбачається: реконструкція покриття та обладнання злітно-посадкової смуги для можливості обслуговування повітряних суден лоу-кост авіакомпаній; будівництво нового пасажирського терміналу; розвиток авіаційної та неавіаційної інфраструктури на умовах державно-приватного партнерства (готельний комплекс, вантажно-логістична інфраструктура, розбудова інфраструктури бізнес-авіації).

“Сподіваємося, що вдало проведена приватизація Усть-Дунайського та Білгород-Дністровського морських портів теж сприятиме зростанню інвестиційної привабливості Одеського регіону, будуть створені нові робочі місця та відбудеться збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів” – сказав Сергій Гриневецький на форумі.

За словами керівника області – потужний транспортний комплекс, промисловість та торгівля – це ті галузі, що сьогодні є лідерами із залучення прямих іноземних інвестицій, їх частка у загальному обсязі сягає 50,0%.

“Масштабні інвестиційні проєкти регіону реалізуються у сфері розвитку аграрної інфраструктури, переробної промисловості та логістики. Це – введені в експлуатацію елеваторні потужності, перевалювальні термінали, логістичні комплекси. Унікальним та інвестиційно привабливим є і туристичний потенціал: Одещина – це край степів, лісів і лиманів, пляжів Чорноморського узбережжя, плавнів і піщаних кіс у межиріччі Дністра і Дунаю” – додав Сергій Гриневецький.

Голова ОДА зазначив, що Одеський регіон відкритий для креативних ідей, цікавих пропозицій і перспективних проєктів. Іноземні та вітчизняні інвестори можуть розраховувати на всебічне сприяння і підтримку їх бізнес-ініціатив як на рівні громад, так і на регіональному рівні.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.072
Перейти на полную версию сайта