ОДЕСА, 21 СІЧНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в Об’єднавчій конференції регіональних інноваційно-космічних кластерів України.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської ОДА.
У повідомленнях облдержадміністрації сказано:
Сьогодні в Одесі, за ініціативи Національного центру управління та випробування космічними засобами Державного Космічного Агентства України, підтримки Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України та сприяння Одеської обласної державної адміністрації відбулась Об’єднавча конференція регіональних інноваційно-космічних кластерів України.
Як відзначив, І-й заступник Голови Державного космічного агентства України Володимир Бень, метою конференції є обмін передовим досвідом діяльності регіональних інноваційно-космічних кластерів «Причорноморський», «Полісся», «Слобожанщина» та Дніпровського космічного кластеру із впровадження космічних технологій у регіональний розвиток та підтримки інновацій в космічній діяльності.
«Запуск вітчизняного супутника «Січ-2-30» започаткував нову фазу космічної програми України. Різні спеціалізовані структури почали отримувати цифрові зображення поверхні планети. Ця інформація має велику цінність для розвитку різних галузей економіки, в екологічній, аграрній, оборонній сферах та моніторингу надзвичайних ситуацій та прогнозуванні різних ризиків», – зазначив на брифінгу перед початком конференції голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.
Окрім цього під час конференції оголосили про створення Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів, яке сприятиме співпраці українських космічних підприємств з міжнародними компаніями.
Учасники конференції дійшли висновку, що об’єднання інноваційно-космічних кластерів дасть нового імпульсу розвитку космічної галузі, сприятиме співпраці українських підприємств з міжнародними компаніями у створенні спільних продуктів та сервісів, в тому числі інтеграції України у структури Європейського космічного агентства та інших міжнародних організацій.
***
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, виступаючи в рамках Об’єднавчої конференції регіональних інноваційно-космічних кластерів України, яка відбулась в Одесі, висловив переконання, що цифрові зображення поверхні нашої планети, отримані за допомогою українського супутника, мають використовуватися вітчизняними фахівцями в багатьох сферах діяльності.
«В екологічній сфері – це моніторинг стану довкілля, зон ураження шкідниками, прогнозування можливих ризиків, управління біоресурсами, вирішення проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ. В аграрній сфері це може бути: моніторинг стану посівів, водних об’єктів, зрошення, лісових ресурсів, їх незаконних вирубок, лісових пожеж, інша діяльність в процесі землекористування. В транспортно-логістичному: управління морським транспортом в басейні Чорного моря та завантажувально-розвантажувальними роботами в портах, убезпечення судноплавства» – сказав Сергій Гриневецький.
І що надважливо, на думку голови Одеської ОДА – моніторинг надзвичайних ситуацій і стихійних лих, діяльність у сфері безпеки й оборони, виявлення протиправної діяльності.
«Не менш важливим є наше бажання та вміння застосовувати здобутки космічної галузі на місцях, в наших регіонах та отримувати економічний ефект. Для цього існує нагальна необхідність правильної обробки отриманої інформації та її використання. Необхідно готувати спеціалістів у цих напрямах, які володіють сучасними знаннями в різних галузях науки і техніки, які будуть знати, що робити з отриманими знімками, як їх обробляти, інтерпретувати, використовувати результати зйомки для конкретних сфер економічної діяльності» – зауважив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
***
Відкриваючи Об’єднавчу конференцію та установчі збори об’єднання інноваційно-космічних кластерів, яка відбулась сьогодні в Одесі, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький нагадав усім присутнім, що історія Одещини пов’язана з найгучнішими іменами чи космічними розробками.
«Завдяки апаратурі, розробленій одеситами, було здійснено багато відкриттів. Апаратуру для самохідних станцій Марс-4, Марс-5, а також станцій, що досліджували Венеру, розробляли в Одеському Політехнічному університеті, а фахівці Одеського науково-дослідного інституту телевізійної техніки виготовили першу у світі цифрову телевізійну апаратуру, системи зв’язку та подачі телевізійного сигналу між першими телекомунікаційними супутниками та наземною інфраструктурою» – зазначив голова Одеської ОДА.
Сергій Гриневецький відзначив, що представники Одещини і сьогодні працюють в космічній галузі, а сфера ІТ безпосередньо пов’язана з розвитком технологій та космосу.
«За експертною оцінкою Одеська область входить у п’ятірку регіонів України з найбільш динамічно зростаючим ринком ІТ- послуг та найбільшою кількістю ІТ спеціалістів: у 2021 році у ІТ- галузі регіону діяло понад 12 тисяч суб’єктів підприємництва. Провідні ІТ-компанії, засновані підприємцями Одеської області, є лідерами у розробці технологій точної геолокації, навігації у доповненій реальності. Також розробляються сервіси, що зможуть обслуговувати та утилізовувати супутники безпосередньо на орбіті – так звані, космічні СТО, які займатимуться дозаправкою, ремонтом та переміщенням супутників. Перша тренувальна місія запланована вже на 2023 рік. А Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова в рамках спільної операційної програми прикордонного співробітництва Європейського Союзу (СВС) «Басейн Чорного моря» реалізується проєкт «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус – PONTOS» – поінформував учасників конференції голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.022Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |