ОДЕСА, 19 ЛИПНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – На базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова проведено XVII Міжнародну Літню школу для молодих учених, аспірантів і магістрів з молекулярної біології, біотехнології та біомедицини.
Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це повідомляється на Фейсбук-сторінці «Новини Одеського університету».
У повідомленні ОНУ сказано:
З 20 червня по 12 липня 2022 року на кафедрі мікробіології, вірусології та біотехнології ОНУ імені Мечникова проведено XVII Міжнародну Літню школу для молодих учених, аспірантів і магістрів з молекулярної біології, біотехнології та біомедицини.
У роботі онлайн школи ОНУ Мечникова взяли участь близько 300 учасників з 10 країн світу. У рамках Літньої школи проведено лабораторний курс, практичний семiнар, курс лекцiй та онлайн — конференцiю. Семінар Літньої школи відкрив ректор Одеського національного університету імені Мечникова професор Вячеслав Труба; голова оргкомітету Літньої школи — проф. Володимир Іваниця.
У рамках ХVII Літньої школи з 20 по 25 червня проведено лабораторний курс «Клонування, експресія та очищення рекомбінантних білків». Група студентів, аспірантів і молодих учених учасників курсу працювали в лабораторії кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології ОНУ. Заняття проводили науковці Олексій Шмідт та Олена Рахімова онлайн з кафедри медичної біохімії та біофізики Університету Умео (Швеція), а в лабораторії кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології в Одесі – к.б.н. Андрій Мерліч та к.б.н. Надія Коротаєва. Учасники практичного курсу мали змогу очистити плазмідну ДНК, провести електрофорезне очищення продуктів ПЛР, здійснити рестрикцію та лігування векторів та фрагментів ДНК з подальшою трансформацією бактерій.
З 23 по 24 червня в рамках Літньої школи пройшов Практичний семінар «Проблеми та перспективи онлайн-навчання в закладах вищої освіти». У семінарі взяли участь 44 науково-педагогічних працівника з 9 закладів вищої освіти. Серед них 7 українських університетів (ОНУ імені Мечникова, Вінницький національний медичний університет імені Пирогова, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», КНУ імені Шевченка, ЛНУ імені Франка, ОНМУ, Харківський національний університет імені Каразіна) та два зарубіжних – Університет Умео, Швеція і Державний Університет медицини та фармації імені Ніколає Тестеміцяну Республіки Молдова. Під час семінару відбулося засідання круглого столу, на якому викладачі та запрошені представники студентського самоврядування біологічного факультету ОНУ обговорили головні проблеми дистанційного навчання та способи їх подолання.
З 27 червня по 8 липня у форматі онлайн прочитано Курс лекцій в рамках Літньої школи. Курс лекцій відкрили голова оргкомітету проф. Володимир Іваниця та академік НАНУ, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАНУ Сергій Комісаренко. У роботі Лекційного курсу брали участь 215 слухачів молодих учених, аспірантів та студентів з України, США, Бангладеш, Грузії, Еквадору, Єгипту, Ізраїлю, Індії, Ірану, Канади, Кенії, Лівану, Молдови, Марокко, Нігерії, Німеччини, Пакистану, Туреччини, Македонії, Естонії, Нідерландів, Швеції, Вірменії.
З лекціями про сучасні досягнення молекулярної біології, біотехнології та біомедицини виступили провідні вчені Франції, Грузії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Іспанії, Швеції, України та США, зокрема: з Інституту біохімії ім. Палладіна НАНУ, Харківського національного університету ім. Каразіна, Київського національного університету ім. Шевченка, Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, Інституту мікробіології і вірусології ім. Заболотного НАН України, Товариства ЕКСПЛОДЖЕН, Львів, Наукового центру ТОВ «ЮРіА ФАРМ», Дніпровського державного медичного університету, Україна, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Одеського національного університету ім. Мечникова, Ягелонського університету (Краків, Польща), Ганноверської медичої школи, (Ганновер, Німеччина), Німецького центру дослідження раку (Гейдельберг, Німеччина), Нантського університету (Франція), Університету Умео (Швеція), Левенського університету (Бельгія), Автономного університету Барселони (Іспанія), Саутгемптонського університету (Великобританія), Інституту дослідження раку (Лондон, Великобританія), Лондонського інституту медичних наук, Біотехнологічного дослідницького центру (Канада).
На завершення Літньої школи 11-12 липня відбулася онлайн-конференція молодих вчених «Сучасні проблеми біології, біотехнології та біомедицини». В ході роботи конференції було заслухано 13 усних та представлено 7 стендових доповідей. За результатами конференції доповіді учасників рекомендовані до опублікування в Збірці матеріалів конференції, а кращі роботи — в науковому журналі «Мікробіологія і біотехнологія».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |