![]() |
|
![]() |
![]() |
ОДЕСА, 10 ЛИПНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Доктор політичних наук Ігор Коваль прокоментував ініціативу щодо зміни системи педагогічного навантаження. Він зауважив, що це критично небезпечна ініціатива.
Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це повідомляється на Фейсбук-сторінці одеського науковця і політичного діяча.
У повідомленні Ігоря Коваля сказано:
Зміна системи педагогічного навантаження — критично небезпечна ініціатива. Законопроєкт № 9600 запроваджує нову категорію «педагогічних працівників» із навантаженням 930 годин на рік, що майже удвічі перевищує норму для науково-педагогічних працівників (480 годин). При цьому від нової категорії не вимагається наукова діяльність.
Де-факто це означає відмову від університетської моделі «освіта через науку». Баланс між викладанням і дослідженнями руйнується. Кафедри змушені скорочувати години саме на найскладніші фундаментальні дисципліни — математику, фізику, теоретичну механіку, біохімію.
У довгостроковій перспективі це призведе до руйнування наукових шкіл і втрати дослідницького потенціалу.
Університетську систему спробували зруйнувати не прямими атаками, а хаотичними експериментами та постійними змінами правил гри.
Саме зараз важливо вголос сказати: освіта не може бути зведена до прибутковості.
Освіта — це не бізнес, це інвестиція в майбутнє країни!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.016Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |